Nowy numer 27/2022 Archiwum

Kobiety będą odpowiedzialne za duszpasterstwo w meksykańskiej diecezji

Po raz pierwszy kobiety będą odpowiedzialne za duszpasterstwo w meksykańskiej diecezji San Cristóbal de las Casas w stanie Chiapas. Przez najbliższe trzy lata siostra Carolina Lara Rodríguez będzie w tamtejszej kurii biskupiej wikariatem ds. duszpasterstwa, zaś Gloria Estela Murúa Valencia - wikariatem ds. duszpasterstwa społecznego. Już obecnie kobieta jest tam kanclerzem kurii biskupiej.

Ordynariusz diecezji bp Rodrigo Aguilar Martínez wyjaśnił, że „idzie za głosem Ducha Świętego” i wprowadza w życie diecezji „dyspozycje papieża Franciszka, które widać również na szczeblu Kościoła powszechnego”. O potrzebie „większego doceniania obecności kobiet” mowa była również w konkluzjach z obrad Zgromadzenia Kościelnego Ameryki Łacińskiej.

Ponadto w ramach wikariatów powstaną ekipy złożone z kobiet i mężczyzn, aby kontynuować w ten sposób „wspólne podążanie w duchu synodalnym”.

Diecezja San Cristóbal de las Casas była w przeszłości pionierką w dziedzinie dopuszczania tamtejszych Indian do diakonatu stałego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze