Nowy numer 21/2022 Archiwum

Skonfiskowane mafii poddasze będzie szkołą dla sędziów

Budynek w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Rzymu – naprzeciwko Fontanny di Trevi. To tu działał szef sławnej Banda della Magliana. Teraz na ekskluzywnym poddaszu będą się uczyć przyszli sędziowie.

W Rzymie mówią, że to w tym domu mafioso "dyktował prawo". "Nielegalna działalność przekształcona zostanie w triumf sprawiedliwości, w samym sercu Rzymu. W dodatku z widokiem na Fontannę di Trevi" - pisze "Il Messaggero", największy rzymski dziennik.

Luksusowy apartament, złożony z 14 pokoi na poddaszu ekskluzywnej kamienicy, który został skonfiskowany w 2018 r. Ernestowi Diotalleviemu, zwanemu "Er Secco" (Suchy) w sadze filmowej "Romanzo Criminale", przekształcony zostanie w liceum dla sędziów (patronował mu będzie Mario Amato). "To symboliczne przejście, ale przede wszystkim zasadnicze - jeden z najjaśniejszych znaków-symboli miasta, które chce się zmienić" - dodaje entuzjastycznie "Il Messaggero".

Symboliczną przemianę tego miejsca związanego z przestępczością w praworządne podkreślili także podczas przekazania budynku obecni na uroczystości prezydent Włoch Sergio Mattarella i minister sprawiedliwości Marta Cartabia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama