Nowy numer 18/2024 Archiwum

Tygodniówka #1. „Trzeba się trzymać nadziei i dobrej podłogi”

Perła Muńka Staszczyka, liczba 6 030 000, świadectwo trenera dryblingu...

Otwieramy przeglądarki internetowe i prędko wpadamy w zalew newsów, tych optymistycznych, ale też tych mogących przygnębić. Czy przesadą będzie stwierdzenie, że w perspektywie tygodnia to już nie zalew, ale morze wiadomości? Pewnie nie. Czym jest cykl zatytułowany „Tygodniówka”? Tu wypada przeprosić tych z Państwa, którzy spojrzeli na zdjęcie ilustrujące ten materiał na stronie głównej, a później poczuli się oszukani, spodziewając się tygodniowego przeglądu prasy. To nie będzie kolejny newsletter z wybranymi newsami. Z symbolicznego stosiku gazet przymocowanego do rowerowego bagażnika postaramy się wyłowić zestaw inspirujących faktów, słów i wydarzeń z mijającego tygodnia. Zatrzymajmy się na moment - tym właśnie jest „Tygodniówka”. Zastrzyk good news – odtąd w  każdą niedzielę.

1. Perła:

„Każdy to wie, że dokoła jest strasznie. Nie było za naszego życia takiej sytuacji, w jakiej dziś jesteśmy. Na pewno trzeba się trzymać nadziei i dobrej podłogi. Ja się trzymam Boga. Bo co mi zostało? I jestem naprawdę pogodnym człowiekiem”.
Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love w „Gościu Niedzielnym” (GN 19/2022)

2. Liczba tygodnia:

6 030 000
Tyle osób uciekło z Ukrainy przed rosyjską agresją.
W czwartek (12.05) poinformował o tym urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski już ponad 3,330 mln osób.

3. Ustami Franciszka:

„Błogosławiony dom, który opiekuje się starszym! Błogosławiona rodzina, która czci swoich dziadków!”.
Papież Franciszek na Twitterze, 11 maja 2022

4. Premierowo:

Od piątku 13 maja oglądać można wystawę „Wyczółkowski odnaleziony” w Zamku Królewskim na Wawelu. Tworzą ją pastele, akwarele i rysunki autorstwa młodopolskiego mistrza, ale przede wszystkim jego zaginiony w czasie wojny obraz „Góralka”, znany też jako „Wiejska dziewczyna w żółtej chuście”. Wystawa potrwa do 18 sierpnia.

5. Świadectwo:

Był alkoholikiem, mieszkał na ulicy. Dziś jest trenerem dryblingu piłkarskiego. Otwarcie mówi, że wszystko, co umie, zawdzięcza Panu Bogu. Poznaj historię Piotra „Olo” Oleksika. KLIKNIJ I CZYTAJ [TUTAJ]

6. Zdarzyło się...

Zakończyła się podróż braci z Taizé po Europie Środkowej i do Ukrainy. W tym czasie w kilkunastu miejscowościach spotykali się z uchodźcami wojennymi oraz tymi, którzy otwarli dla nich swoje serca i domy. – Codziennie inne miasto, inni ludzie, a co za tym idzie codziennie inny uśmiech, ale też inne łzy – mówi w rozmowie z „Gościem” brat Maciej. CZYTAJ WIĘCEJ [TUTAJ].

 

 

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy