Nowy numer 17/2024 Archiwum

Przesłanie dla Afryki

Mieszkańcy Burkina Faso potrzebują nie tylko pieniędzy, lecz przede wszystkim nadziei płynącej z Ewangelii. Dobrze rozumieją to pallotyni, którzy szerzą tam kult Bożego Miłosierdzia.

Głód, ubóstwo, choroby, susze, terroryzm. Wobec skali problemów, z którymi zmaga się Burkina Faso, działalność Kościoła katolickiego w tym kraju wydaje się kroplą w morzu potrzeb. Posługujący tam duchowni wzięli sobie jednak do serca słowa Matki Teresy z Kalkuty, która podkreślała, że nie da się zmienić świata w pojedynkę, ale warto być choćby tą jedną kroplą czystej wody, w której błyszczy miłość Boga. – To jest ogromne terytorium, na którym staramy się szerzyć Boże miłosierdzie. Chcemy zburzyć mury nienawiści, a w ich miejsce zbudować mosty solidarności i pokoju – mówił kard. Philippe Ouédraogo, arcybiskup Wagadugu w Burkina Faso i przewodniczący Sympozjum Konferencji Episkopatów Afryki i Madagaskaru (SCEAM), podczas konferencji „Koniec czy początek ubóstwa w Afryce – kiedy Kościół przestanie być bezradny?”, zorganizowanej przez KAI i Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.pl.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w Akademickim Radiu UL Uniwersytetu Łódzkiego. Współpracował z kwartalnikiem „Fronda Lux”, „Teologią Polityczną Co Miesiąc”, portalami plasterlodzki.pl i bosko.pl. Publikował także w miesięczniku „Koncept”. Interesuje się muzyką i szeroko pojętą kulturą. Jego Obszar specjalizacji to kultura, sprawy społeczno-polityczne, tematyka światopoglądowa, media.

Kontakt:
maciej.kalbarczyk@gosc.pl
Więcej artykułów Macieja Kalbarczyka