Nowy numer 48/2022 Archiwum

3 maja na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Tegoroczne centralne obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które odbędą się 3 maja na Jasnej Górze, będą połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego - poinformowało w sobotę biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

W Kościele 3 maja przypada uroczystość głównej patronki naszego kraju Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Autorzy komunikatu poinformowali, że obchody rozpoczną się w wigilię święta, 2 maja.

O godz. 16.30 w Sali Papieskiej odbędzie się monodram w reżyserii Jarosława Tochowicza "Zapiski więzienne kard. Stefana Wyszyńskiego - droga duchowa". O godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się koncert maryjny Jasnogórskiego Chóru Chłopięco - Męskiego "Pueri Claromontani" a o 18.30 na wałach jasnogórskich przejdzie procesja połączona z nabożeństwem majowym. Tradycyjnie o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej poprowadzi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Po apelu zaplanowane jest nocne czuwanie.

We wtorek 3 maja o godz. 10.00 zaplanowana jest modlitwa dziękczynna za beatyfikację prymasa Wyszyńskiego i peregrynację obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji poznańskiej z prośbą o pokój w Ukrainie.

Suma odpustowa dziękczynna za opiekę Maryi nad polskim narodem i beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego odprawiona zostanie o godz. 11.00. Celebrować ją będą polscy biskupi na czele z abp. Stanisławem Gądeckim, który wygłosi homilię. O godz. 19.00 odprawiona zostanie druga msza święta z homilią metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama