Nowy numer 21/2022 Archiwum

Uwaga! Ogłaszamy majowy konkurs na najpiękniejsze wezwanie do Matki Bożej

Inspiracją niech będzie dla Was Słowo Boże oraz osobista wrażliwość i miłość do Maryi. Na odpowiedzi czekamy do 30 maja.

Przed nami maj - chyba najpiękniejszy miesiąc w roku. Szczególne miejsce w naszych modlitwach w tym czasie zajmuje Maryja. Kobieta z najpiękniejszą duszą w historii świata, która zgodziła się zostać Matką Boga. A Jej Syn, Jezus Chrystus, tak umiłował człowieka, że umierając zostawił mu w testamencie, co miał najcenniejszego - Swoją Matkę.

Do mamy mówimy z czułością, używając wyjątkowych słów i określeń. Tym jest właśnie Litania Loretańska, którą w odmawiamy podczas nabożeństw majowych -  to zbiór czułych słów, kierowanych do Maryi. "Panno można"; "Gwiazdo zaranna"; "Bramo niebieska" - wypowiadając te słowa, podkreślamy szczególne zalety Matki Bożej, podziwiamy Jej życie, zachwycamy się Jej piękną duszą i adorujemy w Niej Boga. Litania Loretańska to kolekcja komplementów dla Maryi.

Jednak lista czułych słów, które chcemy kierować do Matki Bożej nie wyczerpuje się w Litanii Loretańskiej. Każdy, kto kocha Maryję i razem z Nią chce poznawać Boga, może w swoim sercu i własnymi słowami uczcić Jej piękno.

I do tego właśnie chcemy Was, drodzy Czytelnicy zaprosić w miesiącu maju. Ogłaszamy konkurs "Komplementy dla Maryi" i czekamy na Wasze najpiękniejsze wezwanie do Matki Bożej. Inspiracją niech będzie dla Was Słowo Boże oraz osobista wrażliwość i miłość do Maryi.

Swoje wezwania kierujcie na adres redakcji: konkurs@gosc.pl w temacie wpisując: "Komplementy dla Maryi".

Na odpowiedzi czekamy do 30 maja 2022 roku do godziny 23.59. Nadesłane przez Was wezwania redakcja zbierze w litanię czytelników "Gościa" do Matki Bożej, która zostanie opublikowana na stronie Gosc.pl i w mediach społecznościowych 31 maja br.

Najciekawszych 5 odpowiedzi (z najpiękniejszymi wezwaniami) nagrodzimy książką i filmem na płycie DVD.

Przesłanie materiałów jest równoznaczne z:
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media.
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.

Szczegółowy regulamin konkursu na następnej stronie:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama