Co może być przyczyną chorych zatok? Po pierwsze - infekcja, która z ostrej może przejść w przewlekłe zapalenie zatok lub przeróżnego rodzaju alergie.
Problem z zatokami może wynikać także czasami z nieprawidłowej budowy anatomicznej tej części.
W odróżnieniu od zwykłego kataru, zapaleniu zatok towarzyszy charakterystyczny ból - jakby głowa miała zaraz pęknąć niemal na pół. Do tego zatkany nos, katar, złe samopoczucie.
Jak pomóc naszym zatokom?
Jednym z naturalnych i skutecznych sposobów jest aromaterapia z olejkami eterycznymi, czyli wykorzystanie cennych wartości esencji roślin przy udrażnianiu zatok i infekcjach dróg oddechowych. Pomaga. Sprawdziłyśmy.
Zacznijmy od tego czym są olejki eteryczne?
To najczystsze i stężone esencje pozyskiwane z roślin — liści, kwiatów, łodyg czy kory. Produkuje się je metodą destylacji, tłoczenia lub ekstrakcji. Olejki eteryczne wytwarza się wyłacznie z roślin i nie powinny mieć żadnych syntetycznych dodatków. Ich przeciwieństwem są olejki zapachowe — znacznie tańsze, bo przed sprzedażą rozcieńczone i wzbogacone sztucznie powstałymi cząsteczkami. Kiedy wdychamy olejek eteryczny, trafia on do naszych płuc, a następnie wraz z krwią jest rozprowadzany po całym organizmie.
Aby przynieść ulgę zatokom, stosuje się przede wszystkim olejki eteryczne o silnym działaniu przeciwzapalnym i właściwościach wykrztuśnych. Pamiętajcie, by sięgać po naturalne olejki eteryczne, a nie zapachowe, bo sztuczne barwniki mogą wywołać reakcję alergiczną.
Czyste olejki eteryczne, jak i mieszankę, czyli gotowy olejek na zatoki kupicie w sklepie Klaudyny Hebdy.
W walce z chorymi zatokami szczególnie polecamy:
Z myślą o osobach borykających się z problemem chorych zatok, Klaudyna przygotowała również gotowe mieszanki olejków, które zostały skomponowane tak, aby poszczególne składniki wzajemnie się wzmacniały i działały jeszcze skuteczniej.
W mieszance Zatoki Liptus znajdziesz olejek eukaliptusowy, tymiankowy, z mięty, oregano oraz cytrynowy. Możesz go używać do inhalacji (kilka sposobów opisałyśmy poniżej) czy do dyfuzji. Olejków nie wlewa się do nosa!
Pamiętaj, aby olejków eterycznych nie stosować także bezpośrednio na skórę, zawsze trzeba rozcieńczyć w oleju bazowym.
Wyjątkiem jest np. roll-on Liptus od Klaudyny, w którym 7 naturalnych olejków eterycznych zostało rozcieńczonych w oleju jojoba. Już od razu jest gotowy do użycia na skórę. Można wykonać nim masaż zatok, uciskając odpowiednie punkty na twarzy. Ułatwicie zatokom odetkanie się i oczyszczenie z zalegającej wydzieliny.
Jak pomóc zatokom przy pomocy olejków?
Inhalacja solą gruboziarnistą i olejkami
Rozgrzewająca kąpiel z solą i olejkami
Aromatyczną sól, która zostanie Ci po inhalacji, możesz wykorzystać do kąpieli całego ciała lub stóp.
Do tego rodzaju inhalacji sprawdzi się również gotowa ziołowa sól na zatoki, Liptus od Klaudyny Hebdy. Zawiera aż 8 olejków eterycznych, które według naukowych badań oraz doświadczeń Klaudyny, rozszerzają drogi oddechowe, łagodzą stany zapalne i przynoszą potrzebną ulgę.
Inhalacja z chusteczką
Bardzo szybki i łatwy sposób.
Przed zastosowaniem inhalacji najlepiej skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od aromaterapii. Inhalacji nie zaleca się bowiem przy problemach z niewydolnością oddechowo-krążeniową, gruźlicy oraz ropnych zapaleniach nosa lub migdałków. Mieszankę Zatoki Liptus zaleca się stosować powyżej 6 roku życia.
Obecnie seria Liptus na zatoki jest w promocji 10% taniej.
Z hasłem “gość” otrzymujesz dodatkowe 5% rabatu na wszystko w sklepie Klaudyny Hebdy: sklep.klaudynahebda.pl
Artykuł sponsorowany (hd)
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się