Nowy numer 21/2023 Archiwum

Grupa hakerów Anonymous ostrzega i wzywa Łukaszenkę, by przestał wspierać Putina

Grupa hakerów Anonymous ostrzega i wzywa Alaksandra Łukaszenkę, by przestał wspierać swojego rosyjskiego partnera Władimira Putina - przekazali hakerzy w niedzielę wieczorem na Twitterze.

"Panie Łukaszenka! Ostrzegamy pana, jeden jedyny raz. Wzywamy pana, by zaprzestał pan wspierania pana Putina! Dajemy panu tę szansę, jedyną szansę" - napisali na portalu społecznościowym.

W drugim wpisie na Twitterze grupa tych internetowych włamywaczy zwróciła się bezpośrednio do Białorusinów: "Mieszkańcy Białorusi, nie jesteśmy z wami w konflikcie, niemniej jeżeli wspieracie Łukaszenkę, bądź białoruski rząd, to nie możemy się temu przyglądać z boku i patrzeć. Podejmiemy działanie! (...)" - ostrzegali.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

W sobotę kolektyw hakerów w opublikowanym nagraniu i kilku wpisach na Twitterze zwrócił się bezpośrednio do Putina, ostrzegając, że zamierzają oni publicznie wyjawić jego sekrety.

Tego samego dnia grupa Anonymous pochwaliła się również w sieci społecznościowej, że przechwyciła rosyjskie wojskowe systemy łączności i zablokowała co najmniej sześć rosyjskich rządowych stron internetowych.

W piątek, z kolei, hakerzy informowali, że doprowadzili do wycieku bazy danych z ministerstwa obrony Rosji, a także o zablokowaniu jego strony.

W dniu inwazji Rosji na Ukrainę, w czwartek 24 lutego, Anonymous oświadczyli na Twitterze, że wypowiadają agresorowi cybernetyczną wojnę. Od tamtego momentu dzięki działaniom anonimowej grupy hakerów, dostęp do wielu rosyjskich stron internetowych jest nieosiągalny.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast