Ewakuacja rannych z trafionego rakietą budynku mieszkalnego w Kijowie

"Tam gdzie był pokój dziecięcy, została dziura" - powiedziała mediom mieszkanka 21. piętra trafionego przez rosyjską rakietę budynku mieszkalnego w Kijowie. Trwa ewakuacja rannych - poinformował przedstawiciel ukraińskiego MSW, Anton Heraszczenko, publikując nagrania i zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Na nagraniach widać, że trwa ewakuacja rannych przez ratowników. Heraszczenko napisał, że kontynuowane jest przeszukiwanie budynku, by upewnić się, że nie ma ofiar śmiertelnych.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

Jeden z mieszkańców mówi na nagraniu, że wraz z rodziną był w czasie uderzenia pocisku w kuchni i tylko dzięki temu udało im się przeżyć. Jego bliscy odnieśli obrażenia. Żona i syn, jak powiedział, mają połamane nogi.

"Tam, gdzie był pokój dziecięcy, została dziura" - powiedziała inna mieszkanka portalowi Suspilne. Ją i rodzinę uratowało to, że w chwili wybuchu byli, jak powiedziała, pomiędzy ścianami nośnymi. Ich mieszkanie znajduje się na 21. piętrze.

Russian rocket hits a house in Kyiv 26.02.2022
Fighters Promo

Z informacji agencji Interfax-Ukraina wynika, że budynek został trafiony rakietą manewrującą. Doszło do tego podczas porannego ostrzału Kijowa.

Blok mieszkalny przy ulicy Łobanowskiego ma ponad 20 pięter. Ze zdjęć wynika, że pocisk trafił w niego i wyrwał w nim "dziurę" na wysokości wyższych pięter budynku. Ratownicy podali, że zniszczone zostały piętra od 17. do 21. Wszyscy mieszkańcy są ewakuowani. Budynek grozi zawaleniem.

 

Atak skomentował na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba, żądając od świata "całkowitego izolowania Rosji".

Mer Kijowa Witalij Kliczko podał, że w wyniku starć z rosyjskimi dywersantami w ciągu nocy rannych zostało 35 mieszkańców stolicy, w tym dwoje dzieci.

« 1 »