Nowy numer 21/2023 Archiwum

Rublow: Moja wygrana nieistotna, najważniejszy jest pokój

Rosjanin Andriej Rublow zaznaczył, że jego czwartkowy awans do półfinału turnieju ATP w Dubaju nie był istotna. "Najważniejszy jest pokój" - zaznaczył tenisista, odnosząc się do ataku zbrojnego Rosji na Ukrainę.

Rozstawiony z numerem drugim Rublow, który w ubiegłym tygodniu wygrał imprezę ATP w Marsylii, odprawił w ćwierćfinale zawodów w Dubaju po trzysetowym pojedynku Amerykanina Mackenzie McDonalda 2:6, 6:3, 6:1. Radość ze zwycięstwa i awansu zeszła u niego jednak na dalszy plan.

"W takiej sytuacji zdajesz sobie sprawę, jak ważny jest pokój na świecie i szanowanie siebie nawzajem bez względu na wszystko, bycie zjednoczonym. Chodzi o troszczenie się o naszą planetę i siebie nawzajem. To jest najważniejsza rzecz" - zaznaczył.

W rozmowie z dziennikarzami siódmy zawodnik światowego rankingu przyznał, że w kontekście obecnej sytuacji politycznej nie było mu łatwo rywalizować na korcie.

"W takich chwilach zdajesz sobie sprawę, że (twoja) gra nie jest ważna. (...) To, co się dzieje, jest o wiele straszniejsze" - zaznaczył 24-letni gracz, który w piątkowym półfinale ma się zmierzyć z występującym z numerem piątym Hubertem Hurkaczem.

Rublow wyraził także swoje poglądy za pośrednictwem Instagrama. Opublikował na swoim koncie rysunek dwóch przytulających się postaci w kolorach flag Ukrainy i Rosji.

SYTUACJA NA UKRAINIE: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast