Nowy numer 21/2023 Archiwum

W sanktuarium w Fatimie rozpoczął się tydzień modlitw o pokój na Ukrainie

W położonym w środkowej Portugalii sanktuarium w Fatimie w poniedziałek rozpoczął się tydzień modlitw o pokój na Ukrainie. Inicjatorem akcji jest ordynariusz diecezji Leiria-Fatima kardynał Antonio Marto.

Jak poinformował w poniedziałek rektor portugalskiego sanktuarium ksiądz Carlos Cabecinhas, duchowni sprawujący posługę kapłańską w Fatimie, a także księża przybywający do tego miejsca kultu maryjnego zostali poproszeni o włączenie do celebrowanych nabożeństw intencji pokoju na Ukrainie.

Dodał, że akcję zapoczątkował kardynał Marto, który w niedzielę w Fatimie wezwał portugalskich katolików do "obudzenia się z obojętności" na sprawę zagrożenia Ukrainy rosyjską agresją.

"Z tego sanktuarium pokoju kieruję apel () do stworzenia łańcucha modlitwy różańcowej, w formie indywidualnej, rodzinnej lub wspólnotowej o pokój na Ukrainie" - wezwał Marto.

W niedzielę przed ambasadą Rosji w Lizbonie członkowie wspólnoty ukraińskiej zamieszkującej Portugalię zorganizowali protest wzywając Kreml do zaprzestania koncentracji wojsk przy granicy oraz "straszenia wojną".

Ukraińcy są drugą po Brazylijczykach mniejszością narodową w Portugalii. Mieszka ich tam około 30 tys.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast