Nowy numer 21/2023 Archiwum

Papież Franciszek i patriarcha Cyryl mogą się spotkać w czerwcu bądź lipcu

Do spotkania papieża Franciszka i zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej patriarchy Cyryla może dojść w czerwcu-lipcu br. - poinformował w piątek ambasador Rosji w Watykanie Aleksandr Awdiejew. Cerkiew zastrzegła, że spotkanie wciąż jest ustalane.

"Drugie spotkanie papieża Franciszka i patriarchy Cyryla jest teraz przygotowywane w okolicach czerwca-lipca, miejsca na razie nie określono" - oświadczył ambasador na seminarium włosko-rosyjskim w Genui. Dyplomata powiedział agencji TASS, że takie terminy wymieniał Patriarchat Moskiewski Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

Przedstawiciele Cerkwi zastrzegli jednak w piątek, że "rozmowy w sprawie dwóch punktów: miejsca i czasu spotkania - nie są zakończone".

Papież Franciszek powiedział na początku grudnia, że jest gotów pojechać do Moskwy, by "prowadzić dialog z bratem", nawiązując w ten sposób do ewentualnego spotkania z patriarchą Cyrylem. Później przedstawiciele Cerkwi zapewniali, że patriarcha chciałby, by doszło do ich ponownego spotkania.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast