Andrzej Duda weźmie udział w wideokonferencji z prezydentem USA

Prezydent Andrzej Duda weźmie w piątek udział w wideokonferencji organizowanej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe'ego Bidena - przekazała na Twitterze prezydencka kancelaria.

"Prezydent AndrzejDuda weźmie dziś udział w wideokonferencji z prezydentem USA oraz przywódcami Francji Emmanuelem Macronem, Niemiec Olafem Scholzem, Wielkiej Brytanii Borisen Johnsonem, Kanady Justinem Trudeau, Włoch Mario Draghim, Rumunii Klausem Iohannisem, UE oraz sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem" - napisała KPRP.

O kolejnej telekonferencji z przywódcami kilku państw NATO, przedstawicielami Unii i sekretarzem generalnym Sojuszu, zwołanej przez Bidena poinformował w piątek Biały Dom. Rozmowa ma się rozpocząć o 17.00 czasu polskiego. Tematem konferencji będzie kryzys wokół Ukrainy.

Jak podał Biały Dom, w rozmowie mają wziąć udział - poza Bidenem, przywódcami Kanady i kilku państw europejskich oraz sekretarzem generalnym NATO również przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Będzie to druga telekonferencja Bidena z liderami państw sojuszniczych w ostatnim czasie. W porównaniu do poprzedniej skład uczestników poszerzył się o premiera Kanady Justina Trudeau i prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa.

« 1 »
TAGI: