Nowy numer 20/2022 Archiwum

Piotr – miał być martwy, cieszy się pełnią życia

„Jestem po to, żeby pokazać, że nawet kiedy mówią, że jest tragicznie, może być dobrze. Bo miałem być martwy, byłem martwy, a teraz żyję i cieszę się pełnią życia” – mówi Piotr Rzepecki.

W czasie ciąży jego Mamie, pani Annie zasugerowano aborcję ze względu na chorobę dziecka. Po tym, gdy odmówiła, lekarze zostawili ją samą. „Zostałam zostawiona sama sobie, tak jakby po prostu lekarze czekali na to, że skoro ja nie chcę, nie proszę o przerwanie ciąży, to niech to samo się zakończy” - wspomina. 

Piotr urodził się w zamartwicy. Biło mu tylko jeszcze serce. Mięśnie miał zwiotczałe, nie oddychał. Zdiagnozowano u niego szereg wad. „Wie Pani, że syn będzie roślinką?” – spytał Panią Annę jeden z lekarzy. 

Piotr jednak walczył i walczy do dzisiaj. Ukończył technikum, pracuje zawodowo, uwielbia jeździć konno i na rolkach. 
Historia Piotra pokazana jest w najnowszym reportażu Fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego, przygotowanym w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”. 

Piotr - miał być martwy, cieszy się pełnią życia
Grupa Proelio


 „Historia Piotra ukazuje okrutną rzeczywistość, jaka stała za aborcyjnym prawem. Poruszyły mnie słowa Pani Anny, która powiedziała, że gdyby nie miała tak silnie ugruntowanej wiary, to bardzo możliwe, że dałaby się przekonać lekarzom do aborcji. Łamie mi się serce, gdy pomyślę ilu rodziców mogło ulec takim podpowiedziom. Zwłaszcza, że często nie propononowano im żadnych alternatyw, a zabicie dziecka przedstawiono jako akt miłosierdzia” – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio.

„Życie każdego człowieka, także tego śmiertelnie chorego, ma sens i wartość, nie można go przedwcześnie skracać. Ale nie należy tego robić tym bardziej dlatego, że wielokrotnie zdarzają się sytuacje, w których najgorsze diagnozy się nie sprawdzają. Okrucieństwem jest odbieranie komuś szansy na życie” – dodaje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. 

Kampanię „Każde życie jest cudem”, w ramach której Fundacja Grupa Proelio przedstawiła już jedenaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalfikowały się do aborcji, można śledzić poprzez stronę: https://cudzycia.pl/ oraz poprzez media społecznościowe: https://www.facebook.com/grupaproelio/
https://www.instagram.com/grupaproelio/

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama