Nowy numer 2/2022 Archiwum

Rzym: Papież odwiedził sklep z płytami

Po raz kolejny papież Franciszek zaskoczył Rzymian małą niespodzianką w postaci wizyty w sklepie z płytami przy Panteonie, w samym centrum Rzymu.

Przyjeżdżając samochodem, w masce antycovidowej, Ojciec Swięty zatrzymał się na około dziesięć minut i przywitał się z właścicielem sklepu "Stereosound", swoim starym znajomym, jego córką i zięciem.

Dziennikarze przypominają, że już wcześniej Franciszek odwiedził sklep w stolicy Włoch.

4 września 2015 roku Papież udał się po południu do optyka na Via del Babuino, w samym centrum Rzymu, aby zmienić oprawki swoich okularów. W dniu 21 grudnia 2016 r. był w sklepie ortopedycznym Fisioitop przy Via del Gelsomino, w dzielnicy Gregorio VII, aby kupić nowe buty.

Dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni informuje, że wczoraj papież pobłogosławił niedawno odnowione pomieszczenia sklepu przy Panteonie, a właściciel podarował papieżowi Franciszkowi płytę.

Javier Martinez-Brocal, dyrektor portalu informacyjnego Rome Reports, opublikował zdjęcie, na którym widać papieża Franciszka wychodzącego ze sklepu, a wiadomość o tym wyciekła do mediów.

Przy okazji przypomniano o wielu wyprawach św. Jana Pawła II, który wymykał się w góry, bardzo często do Abruzji. Albo Benedykta XVI, który, co wielu potwierdza, często odwiedzał swoich przyjaciół.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy