Nowy numer 2/2022 Archiwum

Materac dla pary - jaki będzie idealny?

Materace są jednymi z najważniejszych części wyposażenia łóżka i każdej sypialni. Szczególne znaczenie mają one dla osób, które ponad wszystko cenią sobie zdrowy i spokojny sen. To właśnie zapewnia materac, który jest nie tylko odpowiednio dobrany, ale przede wszystkim taki, który został zaprojektowany i wykonany z największą starannością i dbałością o każdy detal. Rynek materaców obecnie rozwija się w zawrotnym tempie i co chwilę można spotkać nowe rozwiązania, które zostały zaproponowane podczas jego produkcji. Szczególną grupą konsumentów są pary, które szukają odpowiedniego materaca dla dwojga, który dopasuje się do ich potrzeb i zapewni komfortowy wypoczynek. Tak więc jaki materac dla pary sprawdzi się najlepiej?

Materac dla pary - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nie jest tajemnicą, że pary wybierając materac do swojego łóżka często poświęcają długie godziny na rozważanie wszystkich dostępnych modeli, a także na przeanalizowanie ich zalet i wad. Okazuje się, że na rynku istnieje ogromny wybór materaców, które dedykowane są właśnie parom. Warto wspomnieć, że tego typu produkty powinny przede wszystkim spełniać wymagania obu osób, a co najważniejsze zapewnić im zdrowy i niezwykle komfortowy sen. Niemniej jednak należy wspomnieć o tym, że sama wygoda to jednak nie jedyny parametr i czynnik, który będzie decydował o tym, czy dany materac sprawdzi się dla pary. Na takim materacu spać będą dwie osoby, z tego że względu niezwykle istotne jest to, by materac samoczynnie tłumił ruchy podczas snu, a także minimalizował odczuwanie porannego wiercenia się lub wstawania, by nie zaburzyć snu drugiej osoby. Zwykle dla par świetnie sprawdzi się materac 160x200, którego wymiary pozwalają nie tylko na szybkie dopasowanie go do większości łóżek, ale co najważniejsze zapewniają odpowiednio dużo przestrzeni dla dwóch osób. Warto również zwrócić uwagę na materace kieszeniowe z tak zwanym systemem multipocket. Zastosowano w nich innowacyjne rozwiązanie, gdzie każda ze sprężyn została umieszczona w osobnej kieszonce. Co za tym idzie pracują one całkowicie indywidualnie i niezależnie od siebie i jedynie w miejscach, gdzie pojawił się zwiększony nacisk. W praktyce, mówiąc prościej, technologia multipocket zabezpiecza przed falowaniem materaca, a tym samym ruchy jednej z osób nie wpłyną na sen drugiej z nich. Co jeszcze jest istotne podczas wyboru materaca dla dwojga? Otóż nie można zapomnieć o tym, by zapewniał on stabilne podparcie dla każdej z części ciała i kręgosłupa również. To z kolei jest ściśle uzależnione od stopnia twardości materaca. Jak więc dopasować ten parametr tak, by zadowolił on obie osoby? Cóż najprościej będzie, jeśli zarówno partner jak i partnerka mają dość mocno zbliżoną budowę ciała i wagę, co oznacza, że bez problemu doskonale wyśpią się na materacu o takiej samej twardości. Problemy mogą pojawić się w momencie, kiedy parametry ciała pomiędzy partnerami znacznie się różnią, podobnie zresztą jak waga obu osób. Wówczas rozwiązaniem może być zakup dwóch mniejszych materacy, które posiadają odmienne stopnie twardości, a również zbliżoną wysokość. Niestety jednak takie rozwiązanie posiada bardzo istotną wadę, gdyż szczelin pomiędzy nimi, może być mocno odczuwalna podczas snu.

Materace marki Sleepmed - rozwiązanie dla każdego

Rozwiązaniem, które zadowoli dosłownie każdego, bez względu na to, czy materac ma być przeznaczony dla pary, czy też dla singli, są materace marki Sleepmed. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Otóż każdy, kto ceni sobie wygodny i komfortowy sen, powinien również docenić innowacyjne i unikatowe rozwiązania, które marka ta stosuje w swoich materacach. Okazuje się, że nawet wybierając materac dla dwojga, pary mają możliwość indywidualnego dostosowania komfortu materacu, a także jego twardości. To skutecznie może wyeliminować problem i zniwelować konieczność zakupu dwóch osobnych materaców. Co więcej, rozwiązanie to również sprawdzi się w przypadku osób, które na rynku do tej pory nie mogły znaleźć materaca o odpowiednim stopniu twardości, który spełniałby ich indywidualne potrzeby.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy