Nowy numer 3/2022 Archiwum

MSZ: W związku z trudną sytuacją dot. pandemii apelujemy o unikanie podróży

Sytuacja dotycząca pandemii COVID-19 na świecie w dalszym ciągu jest trudna i dynamiczna; ma to związek m.in. z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa Omikron; z tego powodu apel MSZ o unikanie podróży w dalszym ciągu pozostaje aktualny - podkreśla resort spraw zagranicznych.

"Sytuacja dot. pandemii COVID-19 na świecie w dalszym ciągu jest trudna i dynamiczna. Ma to związek m.in. z pojawieniem się nowego wariantu Omikron. W ostatnich dniach wiele państw wstrzymało loty z wybranych obszarów, zupełnie zamknęło ruch lotniczy lub wprowadziło dodatkowe restrykcje w codziennym funkcjonowaniu. Z tego powodu apel MSZ o unikanie podróży w dalszym ciągu pozostaje aktualny" - czytamy we wtorkowym komunikacie resortu dyplomacji.

"Pamiętaj, że nowe informacje oraz obostrzenia często pojawiają się z dnia na dzień i mogą zmienić się w trakcie Twojego pobytu za granicą. Jeśli rozważasz decyzję o wyjeździe, pamiętaj, że mogą wystąpić problemy z powrotem do kraju, np. odwołane loty, dodatkowe koszty związane ze zmianą terminu i trasy powrotu, konieczność poddania się testom lub kwarantannie" - apeluje MSZ.

Resort przypomina jednocześnie, że informacje na temat sytuacji epidemicznej we wszystkich państwach świata znajdziesz w sekcji Informacje dla Podróżujących na stronie internetowej MSZ. Te same informacje są dostępne również w aplikacji mobilnej Polak za granicą. Najważniejsze komunikaty dotyczące zmian w obostrzeniach publikowane są na bieżąco na profilu @PolakZaGranica na Twitterze.

Szczegółowe informacje dotyczące państwa, do którego się wybiera się podróżny, można sprawdzić również na stronie internetowej i w mediach społecznościowych właściwej placówki RP.

Informacje dotyczące kwarantanny i testów dla wjeżdżających do Polski dostępne są na stronie Straży Granicznej i KPRM.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy