Nowy numer 38/2023 Archiwum

26. Targi Wydawców Katolickich (zapowiedź)

Po ponad rocznej przerwie, ze względu na pandemię Coronavirus COVID-19, Targi Wydawców Katolickich wracają do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Ich otwarcie odbędzie się 23 września.

Podczas tegorocznej odsłony Targów swój wydawniczy dorobek zaprezentuje blisko 100 wystawców, wśród których znajdą się oficyny kościelne, zakonne oraz świeckie z całego kraju. Również tym razem nie zabraknie przedstawicieli wydawców zagranicznych. Gościem honorowym targów będzie Archiwum Watykańskie.

Przedstawionych zostanie kilkanaście tysięcy tytułów z oferty wydawców religijnych. Program wydarzeń towarzyszących - spotkań autorskich, prezentacji nowości wydawniczych, paneli dyskusyjnych - liczyć będzie kilkadziesiąt godzin.

– Przywiązanie czytelników, jakiego dowody trafiały do SWK nieustannie przez cały okres pandemii inspirował i dopingował nas do intensywniejszej pracy, do praktycznej relacji nowych pomysłów. Zewsząd dochodziły nas informacje na temat tęsknoty jaka towarzyszyła nam wszystkim na myśl o tym Święcie Dobrej Książki, które przez minione ćwierćwiecze na trwałe zapisało się w kalendarzu polskich wydarzeń targowych dedykowanych książce. Jestem przekonany, że prezentacja wydawniczego dorobku wystawców i bogaty program wydarzeń towarzyszących przyniesie odwiedzającym Targi wiele radości – mówi ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

- Targi tradycyjnie będą spotkaniem ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym oraz ilustrowanym obrazem i dźwiękiem. Ze względu na swój interdyscyplinarny charakter nie ograniczają się więc do prezentacji Dobrego Słowa wyłącznie za pośrednictwem drukowanych publikacji książkowych. W równym stopniu koncentrują się na promocji publikacji elektronicznych i książek audio. W programie towarzyszącym tradycyjnie nie zabraknie także bogatej oferty filmowej, na która złoży się kilkanaście produkcji fabularnych i dokumentalnych - mówią organizatorzy.

Z targami nierozerwalnie związana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Wyniki tegorocznej konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości oficjalnego otwarcia Targów, która odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 12 w Arkadach Kubickiego. Wręczenie Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021 zaplanowano natomiast podczas Uroczystej Gali i koncertu w dniu 25 września 2021 r. (godz. 19.30) w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, Warszawa, ul. Długa 13/15.

Tradycyjnie jeszcze przed rozpoczęciem Targów poznamy z kolei laureatów Nagrody Mały FENIKS 2021. Szczegóły pojawią się w kolejnych komunikatach prasowych, stronie www.swk.pl oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

- Podczas pobytu w Arkadach Kubickiego, salach Zamku Królewskiego oraz salach spotkań autorskich i dyskusji odwiedzających prosimy o używanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcję rąk w specjalnie przygotowanych i wyznaczonych do tego punktach - proszą organizatorzy.   

Godziny otwarcia Targów:
Czwartek (23 września): 10.00 – 18.30
Piątek (24 września): 9.00 – 18.30
Sobota (25 września): 9.00 – 18.30
Niedziela (26 września): 9.00 – 17.30

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.swk.pl

Zapraszamy na profil Targów w serwisie Facebook.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast