Nowy numer 38/2021 Archiwum

"Na trasie słyszymy wiele ciepłych słów"

Księża z parafii na Kamionku wyruszyli pieszo do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Chcą modlić się w intencji budowy Domu św. Rity, jego darczyńców i całej diecezji. Na trasie pątnicy w sutannach budzą zaciekawienie.

Bladym świtem 13 września po Mszy św. o godz. 5 proboszcz parafii św. Rity z Cascii ks. Andrzej Jakubaszek wraz pomagającym mu duszpastersko ks. Rafałem Paździochem w Roku św. Józefa wyruszyli na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa do Kalisza.

- Byliśmy wzruszeni obecnością naszych parafian na Mszy św. Jeden pan przyjechał aż z Legionowa, by powierzyć nam swoją intencję. Wielu parafian wspiera nas duchowo. Jedna z osób zadeklarowała nawet, że codziennie o 5.30 - kiedy my codziennie wyruszamy na szlak - będzie pokonywać na stacjonarnym rowerze 10 km, modląc się za nas - mówi proboszcz.

Księża modlą się nie tylko w intencjach pozostawionych przez parafian, ale powierzają przede wszystkim Panu Bogu i św. Józefowi budowę Domu św. Rity i darczyńców, którzy materialnie lub duchowo wspierają to dzieło.

- Dom to taka przestrzeń, w której każdy ma swoje miejsce, czuje się akceptowany i potrzebny. W powstających na terenie naszej parafii nowych osiedlach zamieszkuje coraz więcej rodzin. Chcemy modlić się, by w budowanym kościele poczuły się jak w domu - mówi.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama