Nowy numer 08/2024 Archiwum

Paraolimpiada - Czuper srebrnym medalistą w tenisie stołowym

Grający na wózku tenisista stołowy Rafał Czuper (klasa 2) powtórzył osiągnięcie z igrzysk w Rio de Janeiro i zdobył srebrny medal w paraolimpiadzie w Tokio. W poniedziałkowym finale przegrał z Francuzem Fabienem Lamirault 2:3 (6:11, 14:12, 5:11, 11:7, 9:11).

To 12. medal dla biało-czerwonych w japońskiej stolicy.

Pięć lat temu w Rio Czuper również uległ temu rywalowi (1:3) w decydującym spotkaniu. To był debiut Polaka w igrzyskach paraolimpijskich.

Wcześniej w Tokio w tenisie stołowym złoto - po raz drugi w karierze - wywalczył Patryk Chojnowski (klasa 10), a po brązowe krążki sięgnęli: Karolina Pęk (9), Natalia Partyka (10) i Maksym Chudzicki (7).

Polscy sportowcy zdobyli już 12 medali (3-3-6) w tokijskiej paraolimpiadzie. Na najwyższym stopniu podium, poza Chojnowskim, stanęli lekkoatleci: Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany biało-czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.

Rywalizacja potrwa do 5 września.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama