Nowy numer 18/2021 Archiwum

Pięćdziesiątnica dla jedności

W czasie weekendu Pięćdziesiątnicy, 30maja - 1 czerwca 2009, kilka tysięcy osób z 45 krajów: katolików, protestantów, prawosławnych, spotkało się we Francji - w Tigery oraz w Paryżu - by razem świętować zesłanie Ducha Świętego.

UWAGA: Jeśli zamiast filmu widzisz czarny prostokąt, to jest to problem gdzieś na styku przeglądarki internetowej i programu do czytania flashów. Użyj innej przeglądarki.

 

Pięćdziesiątnica dla jedności   W święto Pięćdziesiątnicy 2009 r. w bazylice Sacré Cœur na Montmartre, kardynał Walter Kasper, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw popierania Jedności Chrześcijan wyświęcił 8 księży ze Wspólnoty Chemin Neuf, a ojciec Laurent Fabre, założyciel i przełożony generalny Wspólnoty, przyjął śluby wieczyste 40 braci i sióstr ze Wspólnoty. Net for God Z tej okazji, w bazylice Sacré Cœur na Montmartre, kardynał Walter Kasper, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw popierania Jedności Chrześcijan wyświęcił 8 księży ze Wspólnoty Chemin Neuf, a ojciec Laurent Fabre, założyciel i przełożony generalny Wspólnoty, przyjął śluby wieczyste 40 braci i sióstr ze Wspólnoty.

Film przybliża tamto wyjątkowe, międzynarodowe, ekumeniczne spotkanie.

* * *
Więcej filmów i informacji n/t Net For God na www.ekumenizm.wiara.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama