Nowy numer 30/2021 Archiwum

Krzesło do biurka - jakie wybrać, aby pracować aktywnie?

O konieczności stosowanie ergonomicznych rozwiązań przy wyposażaniu biur, mówi się już od dawna. Stosunkowo nowym trendem jest natomiast zwracanie uwagi na korzyści, jakie mogą płynąć z pracy na stojąco. Dodatkowym wyzwaniem w ostatnim czasie jest przeniesienie pracy z przestrzeni biurowych w domowe zacisze i dostosowanie mieszkań do wielogodzinnego spełniania obowiązków pracowniczych.

Dowiedz się, jak wyposażyć swoje domowe biuro, a także jak zmiana krzesła do biurka może wpłynąć nie tylko na sam komfort pracy, ale także wzmocnienie mięśni.

1. Krzesło do biurka - jakie wybrać do domowego biura?

2. Biuro obsługi klienta - komfort to podstawa

3. Krzesła biurowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

4. Ergonomiczne fotele biurowe - jak dbają o postawę użytkownika?

Krzesło do biurka - jakie wybrać do domowego biura?

Samodzielny wybór krzesła do biurka daje użytkownikowi możliwość dokładnego dopasowania go do swoich potrzeb. Kupując fotel, warto wziąć pod uwagę zarówno swój wzrost, jak i wagę. Oprócz tego obrotowe krzesło do biurka powinno także podążać za naturalnym ruchem użytkownika, podpierając plecy, nogi oraz ramion, kreując w tym samym odpowiednią postawę podczas siedzenia.

Dobrym wyborem może okazać się także fotel gamingowy, stworzony dla osób, które spędzają w pozycji siedzącej podczas grania dużo czasu. W efekcie większość modeli przeznaczonych dla graczy odznacza się zwiększonym komfortem i możliwością dostosowania elementów krzesła do potrzeb użytkownika - w tym przypadku spodziewać możemy spodziewać się wyposażenia fotela w ruchome podłokietniki i zagłówek.

Biuro obsługi klienta - komfort to podstawa

W ostatnim czasie coraz większą uwagę zwraca się na korzyści, które wypływają z aktywności podczas pracy. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim możliwość zadbania o wzmocnienie swoich mięśni także w trakcie wykonywania służbowych obowiązków.

Praca, która wiąże się w biurach z częstym i długotrwałym siedzeniem w jednej pozycji, osłabia mięśnie, powodując niejednokrotnie uciążliwe bóle kręgosłupa. Konieczność spędzania czasu w jednej, niesprzyjającej zdrowiu pozycji, wpływa nie tylko na układ szkieletowe - kostny, ale także sercowo - naczyniowy. Aby zapobiec wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych u pracowników, warto szczególną uwagę zwrócić na wyposażenie biura. Dobre aranżacja powinna przede wszystkim motywować załogę do większego ruchu w trakcie pracy. Osiągnąć można to nawet niewielkim wysiłkiem, na przykład przestawiając drukarkę w miejsce oddalone od biurek, wymuszając tym samym przejście po wydruki.

Korzystna dla zdrowia pracowników jest częsta zmiana pozycji z siedzącej na stojącą, dzięki czemu lepiej pracuje układ krążenia. Oprócz tego praca na stojąco sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, wzmacnianiu gorsetu mięsniowo-szkieletowego oraz całego organizmu. Jest korzystna także podczas rozmów - podczas stania zwiększa się objętość płuc i głos staje się wyraźniejszy. To szczególnie istotne, jeżeli obowiązki pracownika są związane z obsługą klienta.

Aby zapewnić pracownikom możliwość pracy na stojąco, warto wyposażyć pomieszczenia biurowe w biurka z regulowaną wysokością. Obok wspomnianych zalet zdrowotnych, tego typu modele są również bardziej uniwersalne. Jeżeli z biurka korzysta więcej niż jedna osoba, każda z nich może dopasować miejsce pracy do swojego wzrostu.

Praca na stojąco zwiększa również koncentrację oraz kreatywność. Dzięki temu, jeżeli zależy nam na owocnych, a przy tym krótszych spotkaniach, warto przemyśleć zastosowanie biurek z regulowaną wysokością także w salach konferencyjnych. Tym bardziej że ich obsługa jest bardzo prosta. Wysokość biurka regulowanego elektrycznie zmienia się za pomocą jednego przycisku, w efekcie żaden z pracowników nie będzie miał z tym problemu.

Planując aktywne biuro warto pomyśleć także o innych akcesoriach, które zwiększają aktywność pracowników. Do takich należą np. maty antyzmęczeniowe czy platformy balansujące, które ćwiczą równowagę użytkownika. Ciekawa opcja to również stołki siodłowe i balansujące, które poprawiają postawę, a także aktywują mięśnie nóg i pleców. Korzystnie wpływają także na krążenie.

Biuro warto wyposażyć także w biurowe bieżnie czy rowery treningowe.

Krzesła biurowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając krzesła biurowe warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego zostały wykonane. Do biur kupowane są często fotele skórzane, których zaletą jest wytrzymałość oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Alternatywą mogą być modele z tekstylnej siateczki, które zapewniają dobrą cyrkulację powietrza i sprawdzają się szczególnie dobrze podczas wysokich temperatur.

Ergonomiczne fotele biurowe - jak dbają o postawę użytkownika?

Ergonomiczne fotele biurowe to krzesła umożliwiające aktywne siedzenie, to jest posiadające ruchome oparcie i wygodne siedzisko. Oprócz tego ergonomiczny fotel powinien być wyposażony także w ruchome podłokietniki i zagłówek.

Ergonomiczne krzesło do biurka oraz inne wyposażenie do aktywnego biura znaleźć można na stronie https://www.ajprodukty.pl/.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama