Nowy numer 30/2021 Archiwum

Meksyk. W strzelaninie pomiędzy narcos zginął przypadkowo ksiądz

Szedł odprawić Mszę św. Razem z nim zginęło kilku wiernych, którzy wyszli mu na powitanie.

To już kolejne zabójstwo zakonnika w Meksyku w następstwie walk narcos. Ojciec Juan Antonio Orozco Alvarado, razem z kilkoma osobami, padł w minioną sobotę ofiarą strzelaniny pomiędzy kartelami walczącymi o terytorium. Informację podała Agencja Fides, a za nią największy włoski dziennik katolicki "Avvenire".

"Kapłan stracił życie w drodze na Mszę we wspólnocie Tepehuana de Pajaritos" - relacjonuje "Avvenire". "Kilkoro uzbrojonych członków karteli Jalisco Nueva Generación i Sinaloa zaczęło nawzajem się atakować. Kapłan i mała grupa wiernych, która wyszła mu na spotkanie, znaleźli się w samym centrum starcia".

Ojciec Orozco Alvarado miał 33 lata, był proboszczem w Santa Lucia de la Sierra, w dzielnicy Valparaiso. "Padre Juanito", jak go nazywano, zaczął posługę duszpasterską na tym terenie zaledwie pół roku temu.

Konferencja Episkopatu Meksyku potępiła zbrodnię, zwracając się do Matki Bożej z Guadalupe z prośbą o pocieszenie, "ukojenie bólu poprzez Jej Matczyne Serce" i przywrócenie sprawiedliwości i pokoju w społeczeństwie. KEM podkreśliła, że ojciec Juan, pochodzący z Monclovy na północy Meksyku, "padł ofiarą przemocy, która istnieje w kraju".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama