Nowy numer 24/2021 Archiwum

Polska będzie dla Moderny drugim domem

Producent szczepionki na COVID-19 Moderna zatrudni w warszawskim centrum usług 250 osób - pisze w środę "Puls Biznesu". Według gazety, jest tu szansa na szerszy projekt.

"PB" podaje, że Moderna, producent szczepionki mRNA przeciw koronawirusowi, wkrótce zatrudni szefa centrum usług, które otwiera w Warszawie.

"Już przyjmujemy pierwszych menedżerów. W czerwcu podpiszemy umowę najmu biura. W ciągu kilku lat zatrudnimy 250 osób. Będę tu częstym gościem" - mówi "PB" Dan Staner, szef Moderny na Europę, który ma biuro w Szwajcarii.

Gazeta przypomina, że obecnie Moderna zatrudnia na świecie, głównie w USA i Kanadzie, 1700 pracowników. Warszawskie centrum usług - jak informuje - na początek zajmie się finansami i księgowością oraz HR. "Będzie obsługiwać kluczowe dla spółki funkcje. Niewykluczone, że otworzymy drugie centrum w Azji, gdzie jest inna strefa czasowa, ale Warszawa będzie głównym zagranicznym hubem. Najpewniej to w Polsce będziemy mieć drugie co do wielkości biuro, po amerykańskim. Rozmawiałem o tym z polskim ministrem zdrowia, który powiedział, że Polska będzie naszym drugim domem" - dodał Staner.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze