Nowy numer 24/2021 Archiwum

Projekty domów z wyspą kuchenną – 5 pomysłów na nowoczesną aranżację.

Obserwując trendy wnętrzarskie stosowane dla pomieszczeń kuchennych w ostatnich latach, szybko zauważymy, że do polskich domów przebojem wkroczyła wyspa kuchenna. Rozwiązanie nienowe, bo stosowane w starym budownictwie pałacowym, gdzie ogromne kuchnie i liczny personel był doskonale zorganizowanym zespołem, który pracował równolegle przy kilku stanowiskach, by przyrządzać posiłki dla kilkudziesięciu osób. Wyspa była przydatna jako dodatkowe miejsce, przy którym przygotowywały posiłki zatrudnione w kuchni osoby.

Dziś jest inaczej – wyspę kuchenną widzimy chętnie w naszych domach, bo dynamizuje monotonię kuchennego wnętrza, może stanowić naturalną granicę pomiędzy kuchnią a pozostałą częścią otwartej strefy dziennej. Pozwala pracującej przy niej osobie na swobodny kontakt z pozostałymi domownikami, zapewnia wygodę podczas rodzinnego gotowania, a także oferuje dodatkowe miejsce od przechowywania. Wyspa kuchenna sprawdza się jako praktyczne rozwiązanie w życiu codziennym każdej rodziny – zarówno tej urządzającej mniejszy, jak i większy dom.

  Projekty domów z wyspą kuchenną – 5 pomysłów na nowoczesną aranżację.

Wyspa, czyli funkcjonalna przystań
W zależności od preferencji mieszkańców wyspa kuchenna może mieć bardzo wiele zastosowań. To wygodne miejsce, przy którym można na chwile przysiąść, pomóc w przygotowaniu posiłku, zjeść niezobowiązującą przekąskę czy szybkie śniadanie bez konieczności nakrywania do stołu. O tym, jak ciekawie można zaaranżować przestrzeń kuchenna z wyspą i jak praktyczne jest to rozwiązanie, przekonamy się, oglądając wizualizacje wnętrz do projektów domów ARCHON+, które na swojej stronie prezentuje Pracownia.

Oto kuchnia Domu w leszczynowcach 7, w której wyspa stanowi zarówno barek śniadaniowy, jak i obszerny blat roboczy, dzięki czemu rano jest idealnym miejscem na szybką kawę przed wyjściem do pracy, a wieczorem przy wyspie domownicy wspólnie mogą przyrządzać kolację. Zadanie tym łatwiejsze, że oprócz trzech wysokich krzeseł, wyspa stanowi także miejsce do przechowywania i ma wbudowane pod spodem praktyczne szafki, w których można umieścić najczęściej używane przybory i zastawę.

Projekty domów z wyspą kuchenną – 5 pomysłów na nowoczesną aranżację.

Miejsce dowodzenia

Patrząc na Dom w balsamowcach 4, przekonamy się, że z wyspą kuchenną gotuje się przyjemniej i łatwiej. Przyjemniej, bo mamy widok na dalsze pomieszczenia strefy dziennej, łatwiej, bo wszystko mamy w zasięgu ręki – wystarczy odwrócić się, by sięgnąć do szafek kuchennych, czy sprawdzić stopień przyrządzenia potraw na płycie kuchennej. Jednym słowem, mamy wszystko pod kontrolą - bawiące się w salonie dzieci i ciasto rosnące w piekarniku. Każdy z domowników może do nas dołączyć i usiąść po drugiej stornie wyspy, by porozmawiać czy pomoc w gotowaniu.

Podobnie rzecz się ma w Domu w dabecjach 3 (G2), gdzie obszerna i pięknie oświetlona wyspa jest harmonijnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza strefy dziennej. Niewiele trzeba, by gotowanie przy niej stało się widowiskiem samym w sobie, bo wyspa ta jest znakomicie wyeksponowanym punktem domu.

Projekty domów z wyspą kuchenną – 5 pomysłów na nowoczesną aranżację.

Serce domu

Dla kochających rytuał wspólnego gotowania wyspa kuchenna często szybko staje się sercem domu. To przy niej chętnie gromadzą się domownicy i goście, stamtąd wydawane są posiłki i stamtąd toczą się codzienne rozmowy. Z łatwością wyobrazimy sobie te sceny, patrząc na wizualizacje Domu w felicjach 4 (G2), z którego minimalistycznym stylem świetnie współgra solidna bryła wyspy, która pełni jednocześnie funkcję strefy gotowania. Wyposażono ją również w oryginalne rozwiązanie, jakim jest przeszklona szafka, która może spełniać funkcję ozdobnej witryny.

Projekty domów z wyspą kuchenną – 5 pomysłów na nowoczesną aranżację.

Niemniej ciekawym efektownym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest wkomponowana w środek kuchni wyspa zaprojektowanego w stylu nowoczesnej stodoły Domu w callunach (G2). Tu głównym atutem wyspy jest jej wielofunkcyjność – znajduje się na niej zarówno blat roboczy, jak i płyta kuchenna oraz zlew. Wszystko to po to, by mieszkać wygodniej, piękniej i swobodniej, bo wyspa kuchenna to doskonałe rozwiązanie na miarę każdego domu. Zapraszamy na stronę Pracowni ARCHON+ i zapoznanie się z całą ofertą i wizualizacjami pozostałych wnętrz naszych projektów.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama