Nowy numer 24/2021 Archiwum

Już wkrótce III edycja Górskiego Biegu Frassatiego - Orlen głównym sponsorem imprezy

Ilu biegaczy pojawi się na starcie? Jaką grupę wód nich stanowią kobiety? W jakim wieku jest najstarszy uczestnik biegu? Zobacz jak prezentuje się tegoroczna edycja naszego biegu w statystykach.

W tym roku spotkamy się nad brzegiem jeziora Międzybrodzkiego w Beskidach po raz trzeci. Pierwsza edycja organizowanego przez "Gościa Niedzielnego" biegu odbyła się w wyjątkowo upalnej aurze. W 2020 r. biegliśmy ze względu na pandemię w przełożonym, wrześniowym terminie i towarzyszyły nam strugi deszczu, które jednak nie zepsuły dobrej zabawy. Jakie warunki będą nam towarzyszyć 19 czerwca? Czy wrócimy do gorącej i słonecznej pogody, to się dopiero okaże. 

Natomiast już teraz jesteśmy pewni, że wracamy po rocznej przerwie do współpracy z PKN Orlen. Polski gigant z branży paliwowej będzie głównym sponsorem III edycji Górskiego Biegu Frassatiego. 

Już wkrótce III edycja Górskiego Biegu Frassatiego - Orlen głównym sponsorem imprezy

Listy startowe są już pełne, widnieje na nich 300 nazwisk biegaczek i biegaczy z całej Polski. Najliczniej reprezentowane miasta to Warszawa (36 osób), Kraków (25) i Tychy (16). Po kilkunastu zawodników zgłosiło się również z Bielska-Białej, Katowic, Międzybrodzia Bialskiego i Tarnowa. 

Prócz biegaczy z Polski na linii startu staną też sportowcy amatorzy ze Słowacji, Austrii i Niemiec.

Wśród 300 zarejestrowanych uczestników znalazły się 52 kobiety i 248 mężczyzn. 

Najstarszy biegacz ma 73 lata, a najstarsza biegaczka 69 lat.

Najmłodszy uczestnik zawodów ukończył 19 lat.

W biegu oprócz klasyfikacji OPEN i klasyfikacji wiekowych (3 kategorie wiekowe dla każdej z płci) przeprowadzone zostaną również dwie klasyfikacje specjalne: 1 najszybsi biegacze i biegaczki z gminy Czernichów oraz II Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich. Na starcie pojawią się trzej najszybsi duchowni z pierwszej edycji mistrzostw.

Na trasie na pewno nie zabraknie też żywiołowego dopingu, który jest charakterystyczny dla tego biegu. Już teraz zapraszamy tych z Państwa, którzy lubicie chodzić po górach, na wycieczkę w Beskid Mały 19 czerwca, by na trasie w rejonie Gaików, przełęczy Przegibek, Magurki Wilkowickiej i Czupla wesprzeć biegaczy swoim dopingiem.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama