Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wyborcy nabrali dystansu do Polskiego Ładu

Rozsądek nakazuje wyborcom nie spieszyć się z ocenami Polskiego Ładu. Entuzjazmu więc nie ma, ale nadziei jest sporo - pisze w piątek "Rzeczpospolita" przywołując sondaż wykonany przez IBRiS.

IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" zapytał o ocenę Polskiego Ładu, wskazując, że "PiS ogłosiło program, który zakłada m.in. duże zmiany podatkowe; zmiany w składkach zdrowotnych; nową politykę mieszkaniową".

Ponad 65 proc. badanych deklaruje, że w Polskim Ładzie są zarówno pomysły złe, jak i dobre oraz że do tej pory nie zapoznali się ze szczegółami planu.

Tylko 14 proc. pytanych uważa, że program rządu "to dobre propozycje", jedynie 1 proc. jest przeciwnego zdania. Prawie 20-procentowa grupa nie interesuje się tym tematem, nic o nim nie wie lub nie umie zdecydować, jak go ocenić.

"Idea tego rządowego planu wzbudziła w społeczeństwie totalną ambiwalencję" - komentuje dla "Rz" politolożka z UW prof. Ewa Marciniak. "Nie było zdecydowanego entuzjazmu ani też negacji. A to oznacza, że Polski Ład został przyjęty nie emocjonalnie, tylko racjonalnie" - dodaje.

Sondaż IBRiS przeprowadzono na próbie 1100 respondentów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze