Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dobry materac w Toruniu - jak dobrać odpowiedni model o rozmiarze 120x200?

Zakup materaca w Toruniu powinien napawać nas optymizmem. Producenci materacy tj. Hilding Anders stosują najnowocześniejsze technologie oraz niezwykle dobrej jakości komponenty. Dziś mamy możliwość kupna spersonalizowanego materaca, który będzie spełniał nasze oczekiwania tak, jakby był on zrobiony specjalnie dla nas. Aby móc podjąć decyzję, jak dobrać odpowiedni model, powinniśmy określić nasze potrzeby oraz zapoznać się z właściwościami poszczególnych materacy.

Dobrej jakości materace w Toruniu – Hilding Anders

Materace w Toruniu różnią się od siebie rodzajem, ceną oraz jakością. Podczas podejmowania decyzji, jaki materac kupić, powinniśmy kierować się naszymi indywidualnymi potrzebami oraz stosunkiem jakości do ceny. Firma Hilding Anders to renomowany producent materacy znajdujący się w światowej czołówce. Chociaż w Polsce jest on znany dopiero od 2003 roku, firma Hilding istnieje na rynku już ponad 80 lat. Specjalizuje się w wyposażeniu sypialni obejmującym łóżka oraz materace. Prócz kolekcji materacy Hilding oraz Curem niezwykle popularne są także łóżka marki Hilding – szczególnie łóżka kontynentalne.

Materac do spania 120x200 – jak dobrać odpowiedni model

Materac do spania 120x200 to sporych rozmiarów materac pojedynczy. Kupno materaca dla jednej osoby jest dużo łatwiejsze niż kupno materaca dla pary. Przy dwóch osobach może pojawić się problem pogodzenia bardzo różnych preferencji oraz potrzeb poszczególnych użytkowników. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest kupno dwóch oddzielnych materacy. Na komfort snu wpływa bowiem m.in. właściwa ergonomia oraz mikroklimat. Możemy je uzyskać jedynie dzięki personalizacji materaca, czyli dostosowania go do indywidualnych potrzeb. Kupując pojedynczy materac 120x200, powinniśmy uwzględnić czynniki takie jak:

  • waga użytkownika – osoby z nadwagą potrzebują twardych materacy tj. materac lateksowy Hilding Melody, materac z wysokoelastyczną pianką Hilding Modern lub materac sprężynowy Hilding Pasodoble, który jest dodatkowo utwardzony matą kokosową oraz warstwą z naturalnego włókna agawy. Twardy materac sprawdza się także u osób mających problemy z kręgosłupem;
  • figura – mężczyźni są zazwyczaj szersi w ramionach, kobiety mają zwykle bardziej obfite biodra. Dobry materac powinien uwzględniać nasz anatomiczny kształt i dopasowywać się do jego krzywizn. Jest to możliwe poprzez zastosowanie termoelastycznej pianki Visco, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do ciała, dając mu właściwe oparcie. Znajdziemy ją m.in. w materacach Hilding Rumba oraz Hilding Salsa. Nie bez znaczenia jest także grubość materaca;
  • upodobania – jedni z nas wolą miękkie materace z termoelastyczną pianką Visco, które przyjemnie nas otulają, inni preferują nieco twardszą piankę wysokoelastyczną, która daje odbicie, jeszcze inni pozostają przy bardziej tradycyjnych rozwiązania tj. materace sprężynowe;
  • mikroklimat – zapewnia nam właściwą higienę snu. Materac powinien być przewiewny. Śpiąc w nocy, pocimy się. Nadmiar wilgoci oraz ciepła znajduje ujście dzięki otwartokomórkowej strukturze pianki. Dzięki temu nie przegrzewamy się oraz nie wychładzamy. Każdy z nas ma inne potrzeby względem temperatury podczas snu. Najczęściej osoby ze słabym krążeniem są typowymi zmarzluchami. Powinny one sięgnąć po materac z teromelastyczną pianką Visco, która ma właściwości grzewcze oraz poprawia krążenie. Materace Hilding Salsa i Hilding Rumba świetnie sprawdzają się u osób cierpiących na reumatyzm, a także u seniorów i obłożnie chorych, u których niezwykle ważna jest profilaktyka oraz leczenie odleżyn. Z kolei osoby, które się przegrzewają w nocy, powinny sięgnąć po materac z pianką FloFom. Posiada ona właściwości termoregulujące oraz chłodzące. Znajdziemy ją np. w materacu Hilding Conga lub w materacu nawierzchniowym Hildin Tenor. Hilding Conga jest szczególnie interesujący. Jest to dwustronny materac z pianką Visco po jednej stornie oraz pianką FloFom po drugiej stronie. Przewracając materac na drugą stronę, możemy dostosować go do naszych potrzeb, które zmieniają się wraz z porą roku.

Dobry materac to taki, który zapewni nam odpowiedni komfort snu – bez względu na porę roku oraz nasze dolegliwości. Często dobrym rozwiązaniem są materace dwustronne oraz materace nawierzchniowe. Pozwalają one na dostosowanie materaca do zmieniających się z czasem potrzeb.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama