Nowy numer 17/2024 Archiwum

Przyjdź!

Przez wieki Kościół wołał: „Veni Creator Spiritus!”, a „najmilszy z gości” odpowiadał na ten pełen tęsknoty hymn, przychodząc jako „zdrój żywy, ognia żar”.

Ciepły deszcz zmywał brud z bruku otoczonej murami toskańskiej Lukki i sprawił, że spieczone, zakurzone ogrody wydały wyraźne westchnienie ulgi. Kościół był zamknięty na głucho. Niestety, spodziewałem się tego... To często denerwuje mnie u Włochów, którzy zdają się nie doceniać tego, co mają na wyciągnięcie ręki. Może rzeczywiście najciemniej jest pod latarnią? Przekonałem się o tym wielokrotnie, na przykład gdy w Wiecznym Mieście stąpałem świętemu Pawłowi po piętach czy odwiedzałem w Sienie św. Katarzynę. Tak było i teraz, gdy chciałem pomodlić się przy grobie mistyczki Eleny Guerry, założycielki Zakonu Sióstr Oblatek Ducha Świętego (1835–1914).

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza