Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Reżyserka "Wiedźmina" dołącza do prac nad "Władcą Pierścieni" Amazona

Charlotte Brandstrom, znana między innymi ze stworzonych dla Netfliksa "Wiedźmina" oraz "Dziedzictwa Jowisza", dołączy do zespołu pracującego nad Władcą Pierścieni jako trzecia reżyserka.

Reżyserka ta ma odpowiadać za dwa odcinki z pierwszego sezonu superprodukcji Amazona, która ma być najdroższym serialem w historii.

Serial platformy Amazon Prime po raz pierwszy przeniesie akcję do legendarnych czasów Drugiej Ery Śródziemia. Akcja tej niezwykłej produkcji zostanie umiejscowiona tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni. Widzowie zostaną zabrani w podróż po królestwach, które wniosły się na szczyt, aby następnie sięgnąć dna. Pojawią się także wielcy herosi i najpotężniejsi przedstawiciele zła, którzy kiedykolwiek wyszli spod pióra Tolkiena. Akcja rozpocznie się w czasach pokoju. Pojawią się całkiem nowi i już znani bohaterowie, którzy staną w obliczu grozy Śródziemia. Od zakamarków Gór Mglistych, poprzez niesamowite lasy elfickiej stolicy Lindon, zapierającą dech w piersiach królewską wyspę Númenor, aż po sam kraniec mapy. To historia bohaterów, którzy nigdy nie zostaną zapomniani - czytamy w oficjalnym opisie produkcji. 

Serial, którego fabuła opiera się o historie ze stworzonego przez brytyjskiego pisarza J. R. R. Tolkiena świata jest jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali w historii. Napięcie jest spowodowane z jednej strony gigantycznym, liczącym około miliarda dolarów budżetem, jak również ogromną rzeszą fanów "Władcy Pierścieni" i wielkim sukcesem pełnometrażowych filmów Petera Jacksona, będących ekranizacjami Tolkienowskich powieści.

Wciąż nieznane są data premiery i oficjalny tytuł produkcji Amazona. W połowie marca poinformowano, że zakończono zdjęcia do dwóch odcinków serii, które reżyserował hiszpański reżyser J. A. Bayona. Kręcono je w Nowej Zelandii, podobnie jak zdjęcia do filmów Petera Jacksona.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama