Nowy numer 24/2021 Archiwum

Mamie się nie odmawia - dziesiątka dla pokoju

Gdy Matka Boża objawiła się w Fatimie, prosiła szczególnie o modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. A że Mamie się nie odmawia, to będziemy odmawiać!

W ostatnich dniach oczy świata zwrócone są na Ziemię Świętą, gdzie trwa kolejna odsłona konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Niewinni cywile giną po obu zwaśnionych stronach. Ale to nie jedyne walki, które toczą się teraz na świecie… Poranione wojną są Syria, Mjanma, Somalia. Gorąco jest między Ukrainą a Rosją, w Górskim Karabachu, a krwawy konflikt w północnej Etiopii pochłonął już setki ofiar. Trwająca w Jemenie wojna domowa pociągnęła za sobą największą katastrofę humanitarną naszych czasów – miliony ludzi głodują, tysiące umierają z wycieńczenia.

Dziś przypada 104. rocznica dnia, kiedy Matka Boża pierwszy raz objawiła się pastuszkom w Fatimie. Maryja powiedziała dzieciom: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny”.

Zapraszamy Was do włączenia się w codzienną modlitwę, prosząc za wstawiennictwem Maryi o pokój na świecie. Każdego dnia do końca maja odmawiać będziemy dziesiątkę różańca – tajemnicę światła: głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Będziemy prosić, aby serca walczących ze sobą ludzi nawróciły się i aby pokój powrócił do wszystkich zakątków świata. 

Jeśli chcesz oprócz dziesiątki różańca ofiarować inne modlitwy lub post, możesz o tym napisać w komentarzu w wydarzeniu. My będziemy każdego dnia przypominać Wam o modlitwie i pokazywać miejsca na świecie, w których ten pokój szczególnie jest potrzebny.
Czekamy na Was w wydarzeniu na FB!
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL