Nowy numer 25/2021 Archiwum

23 maja na Jasnej Górze odbędzie się modlitewne spotkanie kobiet

W miejsce ogólnopolskiej pielgrzymki na Jasnej Górze odbędzie się 23 maja modlitewne spotkanie kobiet pod hasłem "Nie jesteś sama" - poinformowało w środę biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Jak zaznaczyli autorzy komunikatu, w związku z trwającymi obostrzeniami epidemiologicznymi, w spotkaniu wezmą udział jedynie przedstawicielki kobiecych duszpasterstw i diecezjalni duszpasterze kobiet. Natomiast wszystkie kobiety zachęcili do duchowej łączności z uczestnikami tego wydarzenia, które będzie transmitowane na kanale YouTube Sanktuarium Jasnogórskiego oraz na stronie internetowej i profilu facebookowym projektu "Kierunek Niebo".

W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 14., zaplanowano procesję z relikwiami świętych i błogosławionych kobiet, mszę św. w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej koncelebrowaną przez diecezjalnych duszpasterzy kobiet pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, modlitwę kobiet przed obliczem Matki Bożej, a także przekazanie różańców duszpasterstwom kobiet.

W zaproszeniu na spotkanie, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet bp Wiesław Szlachetka zaznaczył, że w czasie pandemii wszyscy doświadczamy odosobnienia, niepokoju, smutku i lęku. "Poczucie samotności i obawa towarzyszyły także Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, kiedy był internowany i więziony. On wówczas +wszystko postawił na Maryję+. Idąc za jego przykładem, pragniemy zaprosić przedstawicielki duszpasterstw kobiecych i diecezjalnych duszpasterzy kobiet na Jasną Górę, by w domu Czarnej Madonny ponownie odkryć, że nie jesteśmy sami" - napisał.

Dodał, że uczestniczki spotkania modlić się będą o "ustanie pandemii, uzdrowienie chorych, nadzieję dla wątpiących, a szczególnie o umocnienie w wierze wszystkich kobiet, a także o bycie wiernym świętej Ewangelii".

 

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama