Nowy numer 18/2021 Archiwum

Wyjdź na spacer

Maszerowanie to najprostsza i najtańsza forma ruchu, która przynosi nie tylko korzyści zdrowotne, ale potrafi też „przewietrzyć” głowę.

Choć na spacer wystarczy po prostu wyjść, nie każdy korzysta z tej prostej aktywności na co dzień. Tymczasem naukowo udowodniono, że godzina maszerowania dziennie pozwala znacząco poprawić parametry zdrowia, korzystnie wpłynąć na sylwetkę i samopoczucie czy nastrój. Jest czynnością niewymagającą specjalistycznego sprzętu czy stroju, a do tego intensywność maszerowania każdy może dobrać do swoich możliwości. Od spokojnego i relaksującego – po intensywny, z dodatkowymi ćwiczeniami. Wybór należy do ciebie.

Dostępne jest 55% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 17/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Zobacz także