Nowy numer 4/2023 Archiwum

Maturzysto, daj się zaadoptować!

Już za tydzień rusza Duchowa Adopcja Maturzysty. Biorą w niej udział nie tylko osoby przystępujące do egzaminów maturalnych, ale także ci wszyscy, którzy pragną towarzyszyć maturzystom w tym szczególnym i bardzo intensywnym czasie swoją modlitwą.

Duchowa Adopcja Maturzysty to propozycja modlitwy za maturzystów. Pierwszy raz została zainicjowana przez ojców pijarów w 2013 roku.

Na stronie pijarów możemy przeczytać świadectwa osób, o tym, jak ważne jest modlitewne wsparcie w czasie egzaminów.

Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność za modlitwy o mnie, z pewnością się przydadzą. :) Ja również w swych modlitwach nie zapomnę o Was i będę prosił Boga o potrzebne wam łaski. Dziękuję, Pozdrawiam.
Paweł

Z całego serca dziękuję za wsparcie i modlitwę, przydało się i myślę, że pomogło. :) A modlitwy bardzo ciekawe, dziękuję!

Monika

Szczęść Boże. Piszę, bo chciałabym z całego serca podziękować za opiekę i modlitwę podczas egzaminów maturalnych. Jestem już po wszystkim. :) teraz tylko czekam na wyniki, ale jestem pozytywnie nastawiona. Bóg zapłać wielkie za modlitwę. To było dla mnie naprawdę ważne.

Karolina

To tylko niektóre świadectwa, a jest ich dużo więcej. Można się z nimi zapoznać TUTAJ.

To, jak ważne jest modlitewne wsparcie w czasie egzaminów, pokazuje również poniższy filmik. 

Duchowa Adopcja Maturzystów
Młodzież Pijarska

Tegoroczna Duchowa Adopcja Maturzysty rozpocznie się 25 kwietnia, czyli w Niedzielę Dobrego Pasterza. Za przystępujących do egzaminów maturalnych będą modlić się ojcowie, bracia, klerycy i nowicjusze z Zakonu Pijarów oraz ci wszyscy, którzy zechcą włączyć się w akcję.

Ojcowie pijarzy zwracają uwagę, że każdego roku grono modlących się tworzą uczniowie szkół pijarskich, ich rodziny, przyjaciele, parafianie, członkowie Bractwa Szkół Pobożnych i wielu innych. 

Od Niedzieli Dobrego Pasterza codziennie w którymś z pijarskich domów zakonnych w intencji maturzystów będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlący się za przystępujących do matury będą prosić Ducha Świętego o pomyślne zdanie przez nich egzaminów i dobre życiowe wybory.

Jednego możecie być pewni: tej modlitwy będzie naprawdę sporo - zapewniają pijarzy.

Co należy zrobić, żeby zostać otoczonym modlitwą?

Wystarczy wejść na stronę pijarów, kliknąć w "Modlitwa Maturzysty" i wypełnić formularz, automatycznie pobierając modlitwę napisaną specjalnie na tę akcję.   

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy