Nowy numer 24/2021 Archiwum

Materace w Siemianowicach – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Wybierając materac do spania konieczne jest uwzględnienie szeregu czynników decydujących o komforcie i walorach zdrowotnych nocnego odpoczynku. Jednymi z pierwszych informacji, jakie znaleźć można w opisach materacy dostępnych w sklepach czy u dystrybutorów są materiał wykonania i twardość. Oba te czynniki są ze sobą ściśle połączone – materace miękkie mają zazwyczaj wypełnienie wykonane z pianki, a konstrukcje twarde i bardzo twarde są zazwyczaj konstrukcjami sprężynowymi.

Wraz z unowocześnieniem procesów technologicznych zmieniły się trendy dotyczące wyborów materacy i osoba, która na co dzień nie interesuje się tym tematem, może zwyczajnie nie wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze powierzchni do spania. Sprawdź, czym kierować się przy doborze materaca i jak znaleźć konstrukcję o odpowiednim stopniu twardości.

Sprawdzone materace do spania – które rodzaje są obecnie popularne?

Jeszcze kilka lat temu dużym zainteresowaniem cieszyły się głównie materace sprężynowe, przede wszystkim ze względu na swoją cenę i łatwą dostępność, jednak obecne trendy wskazują na zdecydowaną przewagę konstrukcji piankowych. Materace z miękkim, elastycznym wypełnieniem trafiły do serc osób, które cenią powierzchnie do spania o niskim stopniu twardości. Do tego materace piankowe dobrze dopasowują się do ciała użytkownika – aktywnie reagują na jego wagę, wpasowując się tym samym we wszelkie krzywizny sylwetki danej osoby, zapewniając doskonałe podparcie kręgosłupa. Na stronie Materacesiemianowice.pl znaleźć można również materace termoelastyczne marki Hilding Anders (np. model Salsa), które reagują również na temperaturę ciała użytkownika. Dzięki temu konstrukcja w jeszcze większym stopniu wspiera kręgosłup, by ten znajdował się w odpowiedniej, zalecanej przez lekarzy pozycji.

Pozwala to mieć pewność, że mięśnie zregenerują się, a użytkownik obudzi się bez bólu karku, ramion czy pleców. Podobny komfort wypoczynku zapewniają nowoczesne materace sprężynowe – wbrew pozorom nie zniknęły one całkowicie z rynku, a dzięki wprowadzonym zmianom zyskały one nowe życie. Pod tym względem wyróżniają się materace sprężynowe marki Hilding Anders dostępna na Materaceglogow.pl – zastosowanie elementów kieszeniowych minimalizuje powstawanie drgań (powierzchnia ugina się tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła). Rozwinięciem tego pomysłu są materace ze sprężynami Multipocket – elementy te są mniejsze od standardowych sprężyn kieszeniowych, a co za tym idzie, na każdym metrze kwadratowym materaca znajduje się więcej punktów podparcia. Godnym uwagi materacem ze sprężynami Multipocket jest model Hilding Flamenco.

Materace do łóżka i ich stopień twardości

Omówione wcześniej rodzaje wypełnienia bezpośrednio wpływają na to, jaki stopień twardości ma dany model materaca do spania. Konstrukcje piankowe to przede wszystkim materace miękkie i średnie, które dzięki elastycznemu materiałowi, łatwo dopasowują się ciała użytkownika. Tutaj ciekawą propozycją jest materac Hilding Rumba o 7 strefach twardości – model ten doskonale pasuje do stelaży z opcją regulacji nachylenia kąta podgłówka i podnóżka.

W przypadku materacy twardych i bardzo twardych mamy zazwyczaj do czynienia z konstrukcjami sprężynowymi – model Hilding Pasodoble zapewnia stabilne podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Do tego materac ten zawiera matę kokosową, która dodatkowo utwardza materac oraz zwiększa poziom jego higieniczności.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama