Nowy Numer 16/2024 Archiwum

W najnowszym GN: akt osobistego poświęcenia się NSPJ

a także, Peter Seewald specjalnie dla „Gościa” mówi o swojej najnowszej książce BENEDYKT XVI. ŻYCIE.

Gość Niedzielny 14/2021
Gość Niedzielny

Zawsze taki sam [rozmowa z Peterem Seewaldem]
W najnowszym numerze polecamy rozmowę z Peterem Seewaldem, autorem kilku książek – wywiadów z papieżem Benedyktem XVI. Autor książki „Benedykt XVI. Życie” opowiada o osobowości papieża seniora, jego ciekawych, ważnych, a także trudnych wydarzeniach z życia oraz pontyfikatu.

Wielki Bóg i mały wirus [rozmowa z ks. Tomaszem Białoń]
„Liczba wiernych po pandemii może się zmniejszyć. Moim zdaniem warto pozwolić ludziom odejść, żeby… mogli świadomie wrócić, by mogli z perspektywy zobaczyć większe miłosierdzie”. Posługujący w szpitalu Covidowym ksiądz mówi o tym, czy należy zamykać kościoły ze strachu przed wirusem oraz o duchowym znaczeniu pandemii.

Dobry zawsze [Franciszek Kucharczak]
Wśród haseł niesionych podczas proaborcyjnych manifestacji sprzed pół roku szczególną popularność zdobyło jedno: „Jezu, ufam sobie”. Zdanie to idealnie współgra z celem protestów, którym był sprzeciw wobec życia. To symboliczne – kto odmawia zaufania Bogu, brnie w śmierć. O zaufaniu Bogu pisze Franciszek Kucharczak.

Francuskie „mea culpa” [Jacek Dziedzina]
Prezydent Francji François Mitterrand i administracja Pałacu Elizejskiego „nie chcieli o niczym wiedzieć”. Tak w skrócie Jacek Dziedzina podsumowje konkluzje z raportu przygotowanego przez specjalną komisję historyczną, powołaną 2 lata temu przez Emmanuela Macrona. Komisja została utworzona w 25. rocznicę ludobójstwa w Rwandzie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy