Nowy numer 14/2021 Archiwum

„Nie trąb przed sobą”, czyli przepis na skuteczne nawrócenie

Na finiszu Wielkiego Postu wracamy do pytania o przepis na skuteczne nawrócenie. Odpowiedzi szukaliśmy przez ostatnie tygodnie wraz gośćmi wielkopostnego cyklu rozmów LIVE.

Przygotowując nowy cykl rozmów na żywo, sięgnęliśmy do szóstego rozdziału Ewangelii wg. św. Mateusza. Dlatego nazwaliśmy go "Nie trąb przed sobą".

„Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli” (Mt 6,1).

„Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili” (Mt 6,2).

„Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu” (Mt 6,6).

Kolejne fragmenty Ewangelii nadawały ton tematom spotkań z abp. Grzegorzem Rysiem (jałmużna), Aleksandrem Bańką (post), o. Tomaszem Mantykiem OFMCap (ubóstwo), s. Bogną Młynarz ZDCh (zaufanie) oraz o. Witem Chlondowskim OFM (Królestwo Boże).

Pan Jezus w szóstym rozdziale Ewangelii według św. Mateusza daje precyzyjne wskazówki. Pytanie, na ile te słowa trafiają jeszcze do współczesnego człowieka?

Wszystkie rozmowy, a w nich odpowiedzi na nurtujące pytania o naszą wiarę u progu Świąt Wielkiej Nocy w 2021 r., znajdziecie klikając link poniżej:

"Nie trąb przed sobą" – zapis wszystkich rozmów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL