Nowy numer 14/2021 Archiwum

Jaki materac kupić w Sosnowcu?

Na jakim materacu powinniśmy spać? Poniżej znajdziecie kilka porad odnośnie tego, jak znaleźć najlepszy model.

Wybór najlepszego materaca

O tym jak wielkie znaczenie ma zdrowy, spokojny sen nietrudno się przekonać. Wystarczy kilka źle przespanych nocy, abyśmy odczuli spadek formy, gorsze samopoczucie, niejednokrotnie również obniżoną odporność. Żeby dobrze się wysypiać musi być spełniona cała grupa warunków - nie wystarczy spać przez podręcznikowe 8 godzin na dobę.

Przede wszystkim, powinniśmy zadbać o to, aby pomieszczenie, w którym śpimy było prawidłowo wentylowane, wyciszone i zaciemnione. Rozwiązaniem, w które dobrze jest też zainwestować jest nawilżacz powietrza, który sprawi, że będzie nam się dużo lepiej oddychać.

Kolejną kwestią jest nasze ogólne zdrowie i samopoczucie - dla prawidłowego snu znaczenie mają gospodarka hormonalna, ogólny poziom stresu, a nawet - wyciszenie się przed snem. Odłóżmy na bok telefony i laptopy, emitują one bowiem światło niebieskie, które zaburza cykl snu, wpływając na wydzielanie melatoniny.

Na jakość snu wpływa również materac, na którym śpimy - nieodpowiednio dobrany lub zużyty da się nam we znaki bardzo szybko. Wybierając konkretny model, warto zajrzeć na stronę Materacekielce.eu. Znajdziemy tam szeroki wybór modeli marki Hilding - jednego z czołowych na rynku materacy producentów.

Jak zdecydować się na najlepszy materac

Kupując materac w Sosonowcu, warto zajrzeć do jednego z renomowanych salonów, w których znajdziemy szeroki wybór modeli najwyższej jakości. Dobrym rozwiązaniem jest również odwiedzenie strony Materacesosnowiec.eu, gdzie z łatwością wybierzemy materac spełniający nawet najwyższe wymagania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdźmy na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Po pierwsze, weźmy pod uwagę podparcie, jakie daje materac. Różne części ciała mają w tym zakresie różne potrzeby. Model Hilding Rumba charakteryzuje się 7 strefami twardości wkładu, dzięki czemu lepiej dopasowuje stopień podparcia do poszczególnych partii ciała. W konstrukcji materaca wykorzystano dwie pianki - termoelastyczną oraz wysokoelastyczną. Pierwsza z nich pozwala na doskonałe dopasowanie wkładu do krzywizn ciała, druga niweluje uczucie zapadania się przez użytkownika w materac.

Kolejną kwestią jest odpowiedni rozmiar materaca. Przyjmuje się, że wystarczająca szerokość modelu dla pojedynczego użytkownika to 70 centymetrów, natomiast dla pary - minimum 140 centymetrów. 

Istotny jest również poziom twardości wkładu. Osoby o podwyższonej wadze powinny decydować się na twardsze materace. Nie oznacza to jednak rezygnacji z komfortu spania. Modele z lateksowym wkładem, takie jak Hilding Melody mają wysoką sprężystość i elastyczność, dzięki czemu pozwalają na wygodny sen.

Wkład lateksowy jest ponadto najlepszym rozwiązaniem dla alergików i astmatyków, ma bowiem właściwości antybakteryjne. W materacu wycięto także specjalne otwory, które pozwalają na odprowadzanie wilgoci i dzięki temu - przeciwdziałają powstawaniu środowiska sprzyjającego rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych.

Wybierając materac weźmy też pod uwagę modele redukujące drgania. Materace, których konstrukcja bazuje na technologii Multipocket świetnie sprawdzą się parom, w których jeden z partnerów wierci się lub wstaje w nocy. Wysoka elastyczność punktowa, którą produkt zawdzięcza gęstszemu niż standardowo rozmieszczeniu małych sprężyn sprawia, że ruchy nie przenoszą drgań na cały materac.

Wybór materaca to wybór na lata. Dlatego też warto zainwestować w produkt najwyższej jakości.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama