Nowy numer 9/2021 Archiwum

Kredyt na mieszkanie - jak wziąć najtańszy kredyt hipoteczny?

Zakup własnego mieszkania to ogromna inwestycja, która najczęściej wiąże się z kredytem. Kredyt na mieszkanie to jedna z najpowszechniejszych form finansowania zakupu wymarzonych nieruchomości. Duże zapotrzebowanie klientów i ogromne zainteresowanie tą formą produktu bankowego powoduje, że jest wiele ofert kredytów na mieszkanie, a banki prześcigają się w coraz nowszych propozycjach.

Oczywistą sprawą jest, że wszystkim zależy, żeby kredyt na mieszkanie był jak najtańszy. Koszt kredytu hipotecznego może się różnić, w zależności od oferty banku. Różne może być oprocentowanie, wysokość prowizji i koszty dodatkowe, takie jak na przykład konieczność opłaty za usługę rzeczoznawcy wyceniającego wybraną do zakupu nieruchomość albo konieczność zakupu ubezpieczenia mieszkania. Zastanawiasz się, jaki jest koszt kredytu hipotecznego? Chcesz wziąć jak najtańszy kredyt hipoteczny, ale nie wiesz jak to zrobić? Poniżej prezentujemy najbardziej pomocne rozwiązania, które pomogą Ci znaleźć i wybrać najkorzystniejszą finansowo opcję. 

1. Kredyt na mieszkanie - ranking kredytów hipotecznych

2. Kalkulator kredytu hipotecznego

3. Najtańszy kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie - ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych w prosty i przejrzysty sposób prezentuje oferty z wielu różnych banków. Dzięki skorzystaniu z tego narzędzia, możesz łatwo porównać zalety i wady różnych rozwiązań, a także wybrać, która propozycja jest najbardziej opłacalna, jeśli chodzi o kredyt na mieszkanie. Ranking kredytów hipotecznych zawiera następujące informacje:

  • nazwa banku i opcjonalnie nazwa konkretnej oferty, 
  • wysokość oprocentowania, 
  • wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, 
  • wyrażoną w wartości procentowanej prowizję (zdarza się, że wynosi ona 0%), 
  • sumę całkowitej kwoty kredytu do spłaty (zawierającą koszt wszystkich rat i opłat dodatkowych), 
  • wysokość comiesięcznej raty kredytu hipotecznego. 

Ranking kredytów hipotecznych to doskonałe narzędzie, które w łatwy sposób pomaga wybrać najtańszy kredyt hipoteczny. Korzystanie z rankingu pozwala uniknąć samodzielnego przeglądania i analizowania ofert, co jest zajęciem żmudnym i zajmującym bardzo wiele czasu. W łatwy sposób możesz poznać faktyczny koszt kredytu. Dodatkowo warto zauważyć, że niektóre, zwłaszcza te najbardziej atrakcyjne oferty kredytów na mieszkanie, są dostępne jedynie czasowo. Dzięki śledzeniu rankingu kredytów hipotecznych trzymasz rękę na pulsie i zawsze masz najbardziej aktualne informacje. To pozwoli wybrać najtańszy kredyt hipoteczny. 

Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego służy do sprawdzenia wysokości raty kredytu. Do skorzystania z tego narzędzia potrzebujesz informacji takich jak kwota kredytu, okres kredytowania, wysokość oprocentowania, rodzaj rat (stałe czy malejące), wysokość prowizji (jeśli występuje). Jeśli chcesz wziąć kredyt na mieszkanie, kalkulator kredytu hipotecznego z pewnością będzie pomocny. Pozwoli oszacować wartość raty kredytu, a co za tym idzie, jaką kwotę kredytu na mieszkanie możesz zaciągnąć, żeby mieć środki na comiesięczną spłatę. 

Najtańszy kredyt hipoteczny

Jeśli chcesz wybrać najtańszy kredyt hipoteczny, z pewnością przydatne będą opisane powyżej narzędzia. Dodatkowo warto też zapoznać się z informacjami na specjalistycznych forach internetowych albo w grupach w mediach społecznościowych. Można znaleźć tam wiele cennych, praktycznych informacji o dostępnych ofertach, a także poznać opinie i doświadczenia użytkowników z konkretnymi bankami. Kredyt na mieszkanie to decyzja zazwyczaj na wiele lat, dlatego warto podjąć ją rozważnie. Koszt kredytu hipotecznego uzależniony jest od wielu czynników - wybierając ofertę trzeba przeanalizować je wszystkie.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama