GN 7/2021 Archiwum

Posłuchaj ks. Franciszka Blachnickiego – myśli na każdy dzień Wielkiego Postu

W I tygodniu Wielkiego Postu 7 cytatów o świętości, wolności, krzyżu i modlitwie.

Posłuchaj ks. Franciszka Blachnickiego – myśli na każdy dzień Wielkiego Postu   Unsplash


Pan Bóg ma zawsze czas dla nas. On nie powie nigdy: "Przyjdź się pomodlić później albo jutro, teraz nie mam czasu".

Trudno sobie wyobrazić, żeby Bóg stawiał takie warunki. Wiemy, że ma zawsze czas dla nas. A my to minimum, które musimy zrobić i bez którego nigdy nie uda nam się żadna modlitwa, to znaleźć czas.

Nie mogę przyjść na modlitwę z nastawieniem: "muszę, bo taki jest obowiązek, ale jak najszybciej", bo ciągle będzie mi towarzyszyć świadomość: "nie mam czasu, przecież tyle spraw czeka, muszę pędzić tu czy tam", albo nie mam czasu w tym sensie, że nawet w czasie modlitwy nie myślę o Bogu, tylko o sprawach, od których się przed chwila oderwałem. Mnóstwo jest ludzi, którzy nie mają czasu i nigdy się nie modlą. Na pytanie: "dlaczego się nie modlisz?" zwykle odpowiadają: "nie mam czasu". Czy może być większe lekceważenie Boga ze strony człowieka niż kiedy powie: "nie mam czasu, nie mam czasu na rozmowę z Bogiem"? Bóg mu udziela audiencji. Jest gotowy w każdej chwili. A ja: "nie mam czasu!".


Konferencja wygłoszona przez Ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, podczas szkoły modlitwy w ramach Szkoły Animatora Ruchu Światlo-Życie w Carlsbergu w 1982 roku.

« 3 4 5 6 7 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL

h