Nowy numer 6/2023 Archiwum

Rekolekcje z ks. Blachnickim, akcja "100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku", seria rozmów LIVE... Propozycje na Wielki Post z Gosc.pl

Już od Środy Popielcowej podążamy razem wielkopostną drogą!

Aby gdzieś dojść, nie można stać w miejscu. Ta oczywista prawda dotyczy poruszania się również w przestrzeni duchowej. „Podążając wielkopostną drogą, pamiętajmy o Tym, który »uniżył samego siebie, czyniąc się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej«” - przypomina Franciszek w tegorocznym orędziu na Wielki Post.

Przygotowaliśmy kilka propozycji, które mogą pomóc w kolejnych wielkopostnych krokach - od Środy Popielcowej aż do Triduum Paschalnego.

„Któryś za nas cierpiał” – cykl katechez rekolekcyjnych

W każdą niedzielę Wielkiego Postu naszym przewodnikiem po rekolekcyjnych szlakach będzie ks. Franciszek Blachnicki. Polecamy cykl katechez ks. Adama Pawlaszczyka wokół postaci tego kandydata na ołtarze i założyciela Ruchu Światło-Życie pod wspólnym tytułem „Któryś za nas cierpiał”. 24 marca przypada 100. rocznica urodzin ks. Blachnickiego. 

„Któryś za nas cierpiał rany” to modlitwa z Drogi Krzyżowej, której poszczególne stacje będziemy rozważali. Będą one tłem, na którym postać ks. Franciszka Blachnickiego zajaśnieje wyraźniej po to, by towarzyszyć każdemu z nas, indywidualnie przeżywającemu te rekolekcje, w drodze do wewnętrznej wolności - wyjaśnia redaktor naczelny „Gościa”.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – Medytacja

W kolejnych numerach naszego tygodnika ostatnim akcentem każdego odcinka cyklu „Któryś za nas cierpiał” będzie medytacja oparta na jednym z wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlaczego akurat tej? Ponieważ jubileusz setnych urodzin ks. Franciszka Blachnickiego przypada w roku setnej rocznicy poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa, której obchody rozpoczęły się 21 stycznia Mszą św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Medytację proponujemy w naszym serwisie w każdy piątek Wielkiego Postu.

Cykl rozmów LIVE: „Nie trąb przed sobą”

W tegorocznym orędziu papieża Franciszka na Wielki Post przeczytamy zachętę, by wcielić w życie „szczerą wiarę, żywą nadzieję i czynną miłość”. Jak to zrobić? Ojciec Święty wraca do słów Jezusa, zapisanych w szóstym rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza: Droga ubóstwa i wyrzeczenia (post), spojrzenie i gesty miłości wobec zranionego człowieka (jałmużna) oraz synowski dialog z Ojcem (modlitwa).

„Nie trąb przed sobą” to tytuł serii rozmów LIVE Aleksandry Pietrygi z zaproszonymi gośćmi. Dowiemy się z nich między innymi tego, jak dobrze pościć, czym powinna być prawdziwa jałmużna, jak rozmawiać z Ojcem w ciszy własnej izdebki i dlaczego nie warto się martwić. Bądźcie z nami podczas każdej kolejnej transmisji na żywo na profilu FB „Gościa Niedzielnego”.

100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku

I jeszcze akcja, do współtworzenia której chcemy Was szczególnie mocno zachęcić. Powstaje księgę podziękowań księdzu Franciszkowi Blachnickiemu, którą złożymy w Krościenku na stulecie jego urodzin.

  • Kiedy?

Od Środy Popielcowej do 24 marca – wtedy przypada setna rocznica urodzin księdza Franciszka.

  • Jak?

Wszystkie szczegóły znajdziecie w wydarzeniu „100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku” na Facebooku. Tam też możecie napisać, co dobrego w Waszym życiu wydarzyło się dzięki Ojcu. Możecie napisać długie świadectwo albo tylko jedno zdanie. Wszystkie podziękowania, które znajdą się w komentarzach, będziemy kopiować i umieszczać na naszym wspólnym blogu dla ks. Franciszka Blachnickiego. Później wydrukujemy wszystkie Wasze podziękowania i dostarczymy do Krościenka, gdzie znajduje się jego grób.
Zaplanowaliśmy również pewien challenge...

Cytaty na dobry tydzień

W każdy poniedziałek zaproponujemy Wam również konkretną dawkę myśli ks. Blachnickiego. Na dobry początek dnia i dobry cały tydzień! Koniecznie śledźcie nasze profile na FB i Instagramie!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL