Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rząd otwiera stoki narciarskie, baseny i zewnętrzne boiska

Nowe wytyczne obowiązywać będą na razie przez dwa tygodnie.

Od 12 do 26 lutego zostają warunkowo otwarte baseny, stoki narciarskie i zewnętrzne boiska - poinformował minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Nowe wytyczne związane z pandemią koronawirusa obowiązywać będą na razie przez dwa tygodnie.

"Otwieramy sport na zewnątrz, a więc boiska zewnętrzne, korty będą mogły być otwarte, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny" - wymienił Gliński.

Przeczytaj też:

"Decydujemy się na otwarcie basenów, ponieważ tam sytuacja z ewentualnym zagrożeniem wirusem jest mniej ryzykowna - choć oczywiście jest to ryzyko - niż w innych zamkniętych miejscach, gdzie uprawiany jest sport" - dodał wicepremier, apelując też o odpowiedzialność.

Dalej zamknięte pozostają siłownie, branża fitness i aquaparki. "Apelujemy o odpowiedzialność - reżim sanitarny musi być bezwzględnie przestrzegany" - zaznaczył Gliński.

Premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zorganizowanej w piątek konferencji prasowej podkreślił też, że jest zbyt wcześnie na szerokie luzowanie obostrzeń epidemicznych.

"Dopuszczamy teraz wszelką aktywność sportową na terenach otwartych. Niestety restauracje, siłownie fitness i część działalności gospodarczych określonych w odpowiednich PKD pozostaje zamknięta" - powiedział.

Decyzje będą obowiązywać warunkowo przez dwa tygodnie, od 12 lutego. "Życzymy państwu, żebyście mogli korzystać z tego, co możemy w sposób odpowiedzialny otwierać. Musimy być wszyscy solidarni wspólnotowo" - podkreślił Gliński.

Z powodu pandemii koronawirusa zamknięte były na jakiś czas m.in. baseny, stoki narciarskie, zewnętrzne boiska. Były one dostępne tylko dla sportowców wyczynowych, przygotowujących się do rywalizacji w zawodach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast