Nowy numer 39/2023 Archiwum

Największy szpital na Mazowszu wstrzymuje przyjęcia niezakażonych pacjentów

Prawie cały zespół anestezjologiczny pracuje przy chorych z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii, nie można więc wykonywać planowanych zabiegów.

Szpital MSWiA w Warszawie to największy szpital na Mazowszu. Obecnie zajęte jest w nim nieco ponad połowa z 400 "covidowych" łóżek (219), jednak  aż kilkudziesięciu z tych pacjentów jest w stanie ciężkim. Spośród nich 18 korzysta z respiratora, a 2 wymaga pomocy ECMO (pozaustrojowego natleniania krwi). Prawie cały zespół anestezjologów jest zaangażowany w prace przy przebywających na intensywnej terapii chorych na covid, w związku z czym niemożliwe jest wykonywanie planowanych operacji. Na OIOM-ach nie ma już wolnych miejsc, na które mogliby trafić kolejni pacjenci.

W tej sytuacji szpital wstrzymuje przyjmowanie pacjentów innych niż zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Spośród pacjentów "nie-covidowych" w placówce (w innym budynku) pozostaną leczeni chorzy onkologicznie oraz cierpiący na schorzenia, których nie da się leczyć w innych mazowieckich placówkach. 

W środę na Mazowszu odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń - testy potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u 1188 osób. Równie zła jest sytuacja w Małopolsce, gdzie tego dnia zakażenie zdiagnozowano u 1137 osób. W całej Polsce w ciągu ostatniej doby zmarło 116 pacjentów z covid, z czego 11 z nich nie miało żadnych chorób współistniejących.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast