Nowy numer 13/2024 Archiwum

W najnowszym GN: Odpuść człowieku!

W powszechnym odczuciu kto przebacza ten wyświadcza łaskę winowajcy. W rzeczywistości największej łaski dostępuje wybaczający. Przebaczenie jest w oczach Bożych obowiązkiem, a odmowa przebaczenia jest poważnym przewinieniem

Gość Niedzielny 37/2020
Gość Niedzielny

 

Katolik wobec LGBT+ [Bogumił Łoziński]

W Polsce trwa debata na temat postulatów środowisk LGBT+. Domagają się one m.in. prawnego uznania związków homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci, a także wprowadzenia rozwiązań wynikających z ideologii gender, np. permisywnej edukacji seksualnej. Żądania te budzą sprzeciw większości społeczeństwa. Obowiązek szacunku dla osób związanych z ruchem LGBT+ nie oznacza bezkrytycznego akceptowania ich poglądów – to główna myśl dokumentu Episkopatu Polski.

 

Nie jesteśmy piątą kolumną [rozmowa z Andżeliką Borys]

W najnowszym Gościu Jacek Dziedzina przeprowadził rozmowę z Andżeliką Borys, szefową Związku Polaków na Białorusi o sytuacji Polaków na Białorusi i nieskutecznej propagandzie Łukaszenki. Pytana czy spodziewa się ograniczenia swobody Polaków, odpowiada: „Nie tylko Polaków, ograniczone będą swobody wszystkich obywateli Białorusi. Sytuacja polityczna odbije się na każdej sferze życia: na religii, na kulturze, na sporcie, na gospodarce i na mniejszości polskiej również”.

 

Nocna zmiana [Jacek Dziedzina]

„Francja przechodzi samą siebie” - alarmuje Dziedzina. Nowa ustawa „bioetyczna” to całkowite odwrócenie porządku, który jeszcze kilka dekad wcześniej był czymś naturalnym we Francji. To miała być tylko ustawa dotycząca in vitro: chodziło o rozszerzenie dostępu do tej procedury dla kobiet samotnych oraz dla kobiet żyjących w związkach jednopłciowych. W tym czasie, pod osłoną nocy, francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało kilka poprawek, w tym dopuszczające aborcję praktycznie do samego końca trwania ciąży.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy