Nowy numer 31/2022 Archiwum

Biskup Adrian Galbas SAC o tym, że Pan Bóg nie daje nam nieszczęść

Szósty odcinek rekolekcji wakacyjnych: A Wy – za kogo mnie uważacie? KRYZYS.

Wiara daje nam komfort w życiu... Jestem pewien, że nawet kiedy popełnię grzech ciężki, którego nie chcę i wolałbym go nie popełniać, to nawet wtedy jestem kochany przez Pana Boga, nie jestem przekreślony. To jeden z najpiękniejszych wymiarów naszej wiary. Dzięki niemu odkryjemy miłosierdzie Boże - mówi bp Adrian Galbas SAC w kolejnym odcinku z serii "A Wy – za kogo mnie uważacie?".

"Pan Bóg nie daje nam nieszczęść - zapewnia dalej - daje siłę, abyśmy przeszli przez każde trudności, jakie nas spotkają. Nie da się przejść przez życie, by nie otrzeć się o trudności.

(...) Pan Bóg jest tym, który przynosi nam balsam na nasze rany, który je oczyszcza swoim Słowem, który pomaga nam się skonfrontować też z przyczynami, dla których jakąś ranę nam zadano albo jakąś ranę myśmy zadali innym. I potem przychodzi z balsamem swojego miłosierdzia, który pomaga ranę przekształcić w bliznę".

A Wy – za kogo mnie uważacie? – KRYZYS [6]
Pallotti TV | www.pallotti.tv

***

„A Wy – za kogo mnie uważacie?” – to nawiązanie do pytania Jezusa, które postawił swoim uczniom. Przez 7 odcinków będziemy próbowali nie tylko zadać sobie pytania, ale znaleźć na nie właściwą odpowiedź.

Zobacz poprzednie odcinki rekolekcji wakacyjnych z biskupem Adrianem Galbasem SAC:

1. A Wy – za kogo mnie uważacie? – ŚWIADOMOŚĆ

2. A Wy – za kogo mnie uważacie? – DROGA

3. A Wy, za kogo mnie uważacie? – WOLNOŚĆ

4. A Wy, za kogo mnie uważacie? - DECYZJA

5. A Wy – za kogo mnie uważacie? - PEWNOŚĆ

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama