Nowy numer 40/2020 Archiwum

SIRT – odkrycie ostatnich miesięcy

Białka wytwarzane w naszym organizmie, zwane sirtuinami, które mają pozytywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i utratę wagi, to podstawa diety SIRT. Czy warto ją stosować?

Diety są kuszącą formą osiągnięcia wymarzonej szczupłej sylwetki i powrotu do zdrowia. Do ich stosowania przynajmniej raz w życiu przyznaje się 90 proc. kobiet. Co roku na podstawie badań opracowywane są nowe, niezawodne systemy żywienia, stawiające sobie za cel pomóc szybko, łatwo i bez wysiłku stracić nadprogramowe kilogramy. W ich promowaniu często uczestniczą celebryci, którzy prezentują własne spektakularne przemiany. Nie wszystkie diety są jednak zdrowe dla organizmu, a ich stosowanie bez konsultacji z dietetykiem w niektórych przypadkach może wyrządzić więcej szkody, niż przynieść pożytku. Szczególnie dotyczy to diet drastycznie redukujących liczbę dostarczanych organizmowi kalorii, czy tych wykluczających składniki ważne dla prawidłowego funkcjonowania. Do tego przy źle dobranym jadłospisie u większości odchudzających się osób po zakończeniu stosowania diety pojawia się efekt jojo (powrót do wagi wyjściowej, a często nawet wyższej).

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 36/2020 . Cena 4,00.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Zobacz także