Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kuba Strzyczkowski odwołany ze stanowiska dyrektora "Trójki"

Jakie są oficjalne powody odwołania dyrektora, który podjął się ratowania rozgłośni w chwili jej najgłębszego kryzysu?

Z informacji opublikowanych w komunikacie prasowym prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wynika, że powodem odwołania Strzyczkowskiego było "naruszenie regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczanie kompetencji i pełnomocnictw". Jak informuje serwis Press.pl, dziennikarz miał otrzymać propozycję pozostania w Polskim Radiu. Jak dotąd sam Strzyczkowski nie skomentował sprawy.

Nowym dyrektorem "Trójki" ma zostać Michał Narkiewicz-Jodko, który zachowuje stanowisko dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 

Strzyczkowski przyjął funkcję dyrektora w chwili największego w historii kryzysu wizerunkowego rozgłośni, którego bezpośrednią przyczyną było ocenzurowanie Listy Przebojów poprzez zrzucenie z pierwszego miejsca piosenki Kazika Staszewskiego o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu w dniach, gdy ze względu na pandemię nekropolie było zamknięte dla zwykłych Polaków. Jego zadaniem było wyprowadzenie rozgłośni z kryzysu, odbudowanie wiarygodności i zagwarantowanie niezależności politycznej. Był dyrektorem i naczelnym "Trójki" od maja, udało mu się namówić do powrotu wielu z dziennikarzy, którzy odeszli po aferze z cenzurą "Listy Przebojów".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama