Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jak wybrać firmę, dla której chcesz pracować?

Wybór firmy, dla której chcemy pracować nie jest łatwy, szczególnie, że obecnie w Polsce posiadamy rynek pracownika...

... a to sprawia, że pracodawcy dwoją się i troją, żeby pozyskać dla siebie najlepszych pracowników. Z jednej strony mamy coraz większy wybór, jeśli chodzi o przyszłego pracodawcę, ale z drugiej, jeżeli nieodpowiednie się do tego zabierzemy, to możemy wpaść, jak przysłowiowa śliwka w kompot.

Jakkolwiek dziwne by się to mogło wydawać, wybierając nową firmę spójrzmy na opinie o pracownikach na otrude.net/pl, z których dowiemy się dużo ciekawych informacji, nawet tych nieoficjalnych. Opinie byłych jak i obecnych pracowników zamieszczane w internecie zdradzą nam bardzo wiele również tych rzeczy, które najchętniej firma chciałaby ukryć. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metody, dzięki którym wybierzesz najlepszą firmę. Trzymając się tych zasad ominiesz sporo pułapek, które mogą na ciebie czekać na rynku pracy. Skorzystaj z tych prostych porad i wybierz sprytnie swojego nowego pracodawcę.

 

Wybierając nowe miejsce pracy, kieruj się opiniami w Internecie

  •         Sprawdzaj opinie pracowników o pracodawcach: Wiele mówi się o tym, że opinie zamieszczane w internecie dotyczące pracy w Biedronce czy Amazonie są nieraz przesadzone a część z nich to zwyczajne plotki lub pomówienia wyssane z palca. My jednak wiemy, że prawda zawsze leży pośrodku, a jeśli niektóre opinie pojawiają się bardzo często, to zdecydowanie coś jest na rzeczy.
  •         Prześwietl przyszłego pracodawcę: Sprawdź informacje o pracodawcy w portalach o pracy, a jeżeli jest to duża firma jak Rossmann, to jeszcze w urzędzie pracy, a nawet na Facebooku. Porządny research o firmie, w której masz zamiar pracować pomoże ci uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek.
  •         Wybieraj pracę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami: Wiemy, że to brzmi jak banał, ale przed podjęciem pracy sprawdź dokładnie profil pracodawcy i to, czym się zajmuje. Znajdź punkty wspólne pomiędzy tym, co ty chciałbyś robić w życiu i osiągnąć a tym co robi firma. Jeżeli tych punktów jest dużo, to wasza współpraca będzie się układać jak po maśle.
  •         Zwracaj uwagę na dodatkowe premie i bonusy: Zwróć uwagę, co oprócz podstawowej wypłaty firma jest ci w stanie zaoferować. I nie chodzi tylko o premie roczne czy dopłaty do wczasów, ale na przykład także dopłaty do komunikacji, zwroty za benzynę, wypady szkoleniowe czy bezpłatna nauka języków.
  •         Wybieraj firmę bliżej miejsca zamieszkania: Pamiętaj, że wybierając pracę bliżej twojego miejsca zamieszkania oszczędzisz na dojazdach i będziesz mógł dłużej rano pospać. Wybierając nową pracę zwracaj uwagę na dojazd. Statystyki mówią wyraźnie, że praca bliżej domu pozwala zaoszczędzić aż do dwóch godzin na dojazdach. 

 

Wybieraj firmę, z którą więcej Cię łączy niż dzieli

Przechodząc do podsumowania, to zawsze warto wybierać firmę, z którą więcej nas łączy niż dzieli. Jeżeli nie popieramy pewnych działań firmy, posiadamy odmienne przekonania, czy nie lubimy sposobu, w jaki pracodawca organizuje czas pracy swoim podwładnym, to możliwe również, że nie będziemy zadowoleni z nowego stanowiska. Większości opinii o pracodawcach w Polsce zamieszczanych w internecie nie jesteśmy w stanie zweryfikować samodzielnie, dlatego kierujmy się nimi rozsądnie. Wypowiedzi dawnych pracowników mogą być pomocne, ale ostateczne zdanie powinniśmy wyrobić sobie samodzielnie, gdyż każda osoba jest inna i może inaczej przedstawiać daną sytuację. Wybierając firmę, dla której chcemy pracować skupmy się na czasie dojazdu, gdyż to czy nowa praca znajduje się blisko naszego domu, w perspektywie może pomóc zaoszczędzić nam nawet do dwóch godzin dziennie męczącego dojazdu tam i z powrotem.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama