Nowy numer 3/2021 Archiwum

Klasztor w Niepokalanowie bez COVID-19

Po tygodniowej kwarantannie franciszkanie z Niepokalanowa otwierają dzisiaj bazylikę i zapraszają na niedzielną Eucharystię.

Zakażenie koronawirusem u jednego z zakonników zostało zdiagnozowane po jego powrocie z urlopu. W związku z tym od 28 czerwca bazylika pozostała zamknięta dla wiernych.

Parafianie otrzymali dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.  W ubiegłą niedzielę Eucharystie z Niepokalanowa były transmitowane wyłącznie online, a wierni mogli łączyć się duchowo ze sprawującymi ją zakonnikami.

Badania przeprowadzone pod kątem obecności koronawirusa wykazały, że żaden z pozostających w klasztorze braci nie zaraził się. Dlatego klasztor i bazylika po kwarantannie powracają do normalnego trybu działania.

Już 5 lipca o 19.00 zostanie odprawiona pierwsza Msza św. w bazylice, na którą zaproszeni są wierni. Od 6 lipca wraca stały porządek Mszy św. i całodniowa posługa w konfesjonale.

"Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę. Wszystkich, a szczególnie chorych, polecamy wstawiennictwu Matki Niepokalanej" - napisali zakonnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama