Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przewodniczący Episkopatu apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w czasie wakacji

O przestrzeganie zaleceń sanitarnych w czasie wakacji, w tym o zasłanianie ust i nosa w czasie nabożeństw, zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W specjalnym komunikacie przesłanym PAP przez biuro prasowe Episkopatu, abp Gądecki zwrócił uwagę, że wciąż trwa epidemia i ludzie narażeni są na zakażenie, apelując o właściwe zachowanie.

"Zbliżający się czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego" - podkreślił abp Gądecki.

Zaapelował do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegali wszystkich zaleceń służb sanitarnych. "Przypominam, aby podczas nabożeństw - oprócz celebransów - wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos - napisał przewodniczący Episkopatu. Zwrócił jednocześnie uwagę na potrzebę dezynfekcji rąk oraz "zachowania bezpiecznego dystansu".

"Proszę kapłanów, aby podczas mszy św. przypominali wiernym o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i sami je rygorystycznie przestrzegali". "Przypominam, aby stworzyć wiernym możliwość przyjmowania komunii św. także na rękę" - dodał abp Gądecki.

Życzył także wszystkim udanych wakacji i urlopów. "Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku oraz odzyskiwania sił fizycznych, psychicznych i duchowych" - napisał.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama